اخبار روز
قطار سریع السیر مشهد-تهران در ۱۴۰۲عملیاتی می شود

اقتصادسرآمد - وزیر راه و شهرسازی از عمیلیاتی شدن قطار سریع السیر مشهد-تهران در سال آینده خبر داد.

1401/12/24
رکوردهای تاریخی در بخش ریلی زده شد

اقتصادسرآمد - مدیرعامل راه آهن گفت: در بخش ریلی دو رکورد تاریخی شکسته شد.

1401/12/24
شورای نگهبان ۱۶ جلسه برای بررسی بودجه 1402 برگزار کرد

سخنگوی شورای نگهبان گفت: ما روز 21 اسفندماه(شنبه) لایحه بودجه ۱۴۰۲را دریافت کردیم و به صورت غیر رسمی از هفته قبل بررسی را آغاز کردیم که ۱۶ جلسه بررسی لایحه به طول انجامید.

1401/12/24
تراز آب در سد چمشیر به ۵۸۳ سانتی‌متر رسید

پس از انجام یک دوره آبگیری آزمایشی در سد چمشیر که تا ۲۲ اسفند دامه داشت، تراز آب ذخیره شده در سد به ۵۸۳ سانتی متر رسید.

1401/12/24
واقعیت انجمن مهندسی دریایی ایران چیست؟

اقتصادسرآمد - ایرج گلشنی - در پهنه اجتماعی جهاان امروز، «انجمن‌ها و به طور کلی تشکلات صنفی، علمی و اجتماعی» از اهمیت بسیار بالایی برخوردار هستند تا جایی که روند اجتماعی و دانشی جوامع امروزین بدون وجود این تشکل‌ها غیرممکن به نظر می‌رسد.  بشر از دوره شکار و کشاورزی به عصر ارتباطات رسیده وسرعت گردش علم از چندهزار سال به چند ساعت رسیده است و این یعنی سرعت بسیار بالایی در تغییر و تحولات علمی و اجتماعی. از این رو، نقش انجمن‌ها در دنیای مدرن امروز بسیار مهم و اثرگذار ارزیابی می‌شود. در سطح جهان، انجمن‌های بزرگ فکری مانند هانتینگتن و هارینگتن و... در تصمیم‌سازی وتصمیم‌گیری برای آینده جهان نقش ممتازی دارند. همین نقش ممتاز برای انجمن‌های صنفی و علمی برای محدوده فعالیت خود قائل هستیم؛ این است که می‌گوییم: انجمن‌ها بسیار مهم هستند.

1401/12/24
تقدیر از رزمندگان ، جانبازان و فرزندان شهید شاغل در منطقه سه تهران

اقتصادسرآمد - به مناسبت اعیاد شعبانیه و روز جانباز ، جانبازان، ایثارگران و فرزندان شهید شاغل با حضور حسین رحیمی معاون تعاون و امور فرهنگی اداره کل امور ایثارگران شهرداری تهران و حمید جوانی شهردار منطقه سه تهران در کانون فرهنگی تربیتی شهید مفتح تقدیر شدند.

1401/12/22
خودرو شاهین جایزه خوش‌حسابی به شهروندان منطقه دو پایتخت/جایزه خوش حسابی و بخشش جرایم عوارض در منطقه دو

اقتصادسرآمد - شهردار منطقه دو  با دعوت از شهروندان برای پرداخت به موقع عوارض پایدارشهری  و بهره مندی از استثنائی ترین بخشودگی جرایم  تاریخ شهرداری گفت: قبوض عوارض نوسازی، پسماند و مشاغل در میان واحدهای مسکونی و تجاری منطقه دو توزیع و به شهروندان خوش‌حساب جایزه اعطا می‌شود.

1401/12/22
برنامه‌ریزی برای افزایش بیش از 7000 مگاوات ظرفیت تولید برق تا تابستان سال آینده/ سهم 1478 مگاواتی نیروگاه‌های حرارتی صنایع

اقتصادسرآمد - سخنگوی صنعت برق با اشاره به برنامه ریزی برای افزایش بیش از 7000 مگاوات به ظرفیت تولید برق نیرو‌گاه‌های جدید و ارتقای نیروگاه‌های موجود تا تابستان سال ۱۴۰۲، از پیشبرد اقدامات در راستای احداث نیروگاه‌های اختصاصی خبر داد و گفت: 1478 مگاوات نیروگاه حرارتی صنایع تا اوج مصرف برق در سال جدید وارد مدار می‌شود.

1401/12/22
جابه‌جایی ۱.۸ میلیون تن کالا در دریای خزر طی سال ۱۴۰۱/ صنعت کشتی‌سازی در ایران نیازمند تسهیلات بانکی

اقتصادسرآمد - مدیرعامل گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران از جابه‌جایی یک میلیون و ۸۰۰ هزار تُن کالا طی سال جاری در دریای خزر خبر داد و گفت: صنعت کشتیرانی در دنیا بر اساس تسهیلات بانکی کار می‌کند؛ اما متأسفانه در داخل کشور، ما از این تسهیلات بی‌بهره هستیم و امیدواریم با توجه و کمک دولت، بخشی از نیاز‌های خود را از طریق دریافت تسهیلات در صندوق توسعه ملی مرتفع سازیم.

1401/12/19
اگر ملاک قانون مصوب مجلس است پس چرا قانون مجلس درباره ارز رعایت نشد؟

اقتصادسرآمد - سخنگوی دولت در اظهار نظری، مجدد اعلام کرد که "نه تنها بسته ارزی از مجلس دریافت نشده بلکه آنچه دولت با آن مواجه بوده اظهار نظرهای نمایندگان و کمیسیون های مجلس بوده است؛ به همین جهت برای دولت قانون مصوب مجلس یا تصمیمات شورای هماهنگی اقتصادی سران قوا ملاک عمل خواهد بود." خبرگزاری مجلس با استقبال از رویه رعایت مصوبات قانونی مجلس در همه دستگاه ها، اعلام می کند اگر ملاک عمل دولت رعایت قانون مصوب مجلس است پس چرا دولت به این قانون در خصوص ارز عمل نکرده است؟

1401/12/19
بازدید رییس سازمان شیلات از سایت پرورش ماهی در قفس  موریس

اقتصادسرآمد - سایت پرورش ماهی در قفس،مرکز تحقیقات و مرکز آموزش صیادان کشور موریس مورد بازدید رییس سازمان شیلات ایران و هیات همراه قرار گرفت.

1401/12/18
شهردار منطقه سه تهران از بیمارستان بین المللی آرمان بازدید کرد

اقتصادسرآمد - حمید جوانی شهردار منطقه سه تهران با حضور در بیمارستان بین المللی آرمان ضمن بازدید از بخش های مختلف بیمارستان با کادر اداری، درمانی و مدیر بیمارستان درخصوص مشکلات و معضلات این مرکز گفتگو و تبادل نظر کرد.

1401/12/13
بهره برداری از ۲۲ پروژه عمرانی، ترافیکی، خدمات شهری و اجتماعی فرهنگی شهرداری منطقه سه تهران

اقتصادسرآمد - آیین بهره برداری از ۲۲ پروژه عمرانی، ترافیکی، خدمات شهری و فرهنگی و اجتماعی شهرداری منطقه سه با حضور سجاد محمدعلی‌نژاد مدیرکل حوزه شهردار تهران، محمد امین توکلی زاده معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران، حسین اوجاقی مدیرعامل سازمان ورزش شهرداری تهران، حمید جوانی شهردار منطقه سه و جمعی دیگر از مدیران شهری لشکری و کشوری برگزار شد.

1401/12/13
ارزش ذخایر برجای کشف شده توسط ایمیدرو به ۲۸ میلیارد دلار رسید/ تهیه سند راهبردی عناصر استراتژیک با همکاری دانشگاه

اقتصادسرآمد - وجیه اله جعفری اعلام کرد: ارزش ذخایر برجا و قطعی شده معدنی اکتشاف شده توسط ایمیدرو و شرکت های تابعه در سراسر کشور ۲۸ میلیارد دلار است.

1401/12/10
با تفکر خلاقانه می توان در بهینه سازی - خدمات و مولد سازی گام برداشت

اقتصادسرآمد - رئیس کمیسیون نظارت و حقوقی شورای اسلامی شهر تهران درنشست شورای معاونین و مدیران منطقه دو پایتخت گفت: شهرداران باید در دوره مدیریت خود ضمن اجرای وظایف جاری با طرح و ایده های نوآورانه بستر مولد سازی را فراهم کرده و با ارائه خدمات بهینه بتوانند تحولی را در شهر ایجاد کنند.

1401/12/9
مجموعه های ورزشی فرهنگ ‌و ملل و امامزاده قاضی الصابر(ع) و ۲۲ پروژه مقیاس محله ای آماده بهره برداری شد

اقتصادسرآمد - به مناسبت اعیاد شعبانیه، مجموعه های ورزشی فرهنگ و ملل و امامزاده قاضی الصابر(ع) سه شنبه نه اسفند افتتاح و آماده بهره برداری شهروندان شده است.

1401/12/9
ساماندهی ترافیک خیابان حبیب اله / تردد در اطراف ستاد ترخیص خودرو روان می شود

اقتصادسرآمد -  معاون حمل و نقل و ترافیک منطقه دو شهرداری تهران گفت: با اجرای طرح های ترافیکی ، تردد شهروندان در خیابان حبیب اله محدوده ستاد ترخیص خودرو روان می;شود.

1401/12/9
افتتاح و بهره برداری از پروژه های شهری در هفته جاری

اقتصادسرآمد - شهردار منطقه سه از افتتاح و بهره‌برداری پروژه های تکمیل شده این منطقه من جمله تکمیل مجموعه فرهنگی و ورزشی امامزاده قاضی‌الصابر (ع) ، ساخت مجموعه ورزشی صدر و کانال عرضی خیابان ولیعصر (ع) در هفته جاری خبر داد.

1401/12/9
اقتصاد کشور به طور جدی و اورژانسی نیازمند توجه است

اقتصادسرآمد - نماینده مردم نوشهر در مجلس در تذکری به تیم اقتصادی دولت گفت: آقای رئیسی فقر که از در آمد ایمان از پنجره می رود، اقتصاد کشور به طور جدی و اورژانسی نیازمند توجه است و امیدواریم مجلس و دولت با توجه به نزدیک بودن به عید و ماه مبارک رمضان آشفته بازار اقتصاد کشور را سامان دهند و طرحی نو دراندازند زیرا طرح های قبلی اقتصادی دولت فاقد نتیجه مطلوب بوده است.

1401/12/6
ساماندهی کامیون‌ها و تریلرها در پایانه مرزی آستارا با راه‌اندازی سامانه نوبت‌دهی تردد/رایزنی ایران با آذربایجان برای تعریض و استحکام پل مرزی آستارا

اقتصادسرآمد - وزیر راه و شهرسازی از تکمیل و بهره‌برداری پل جدید پایانه مرزی آستارا با حدود ۸ برابر ظرفیت فعلی خبر داد و گفت: به بخش مهندسی تاکید کرده‌ایم تا طرح خود را هم برای تعریض پل کنونی پایانه مرزی آستارا بدهد تا هم استحکام پل را بالاتر ببرد و هم میزان و ظرفیت جابه جایی کامیون‌ها از پل بیشتر شود.

1401/12/6
اخبار روز
ضمیمه