اخبار روز
شاخص های کلیدی عملکرد بندری و دریایی پایش می شود

اقتصاد سرامد - سرپرست دفتر فن آوری اطلاعات و ارتباطات سازمان بنادر و دریانوردی، با اعلام خبر تدوین شاخص های کلیدی عملکرد (Key Performance Indicator) در این سازمان با هدف ارتقای بهره‏وری و عملکرد دریایی و بندری، گفت: این سازمان با ایجاد داشبوردهای مدیریتی و شاخص های کلیدی عملکرد در جهت ارتقای عملکرد و افزایش سودآوری قدم برداشته تا در گرایش های تجاری بدون اتلاف وقت و هزینه و انرژی در سایر مسیرها به دنبال اهداف کلان و اساسی خود متمرکز شود.

1401/3/7
بیانیه سازمان بنادر درباره توقیف ۲ کشتی یونانی/ خدمه بازداشت نشده اند و در سلامت کامل هستند

اقتصاد سرامد - سازمان بنادر و دریانوردی به عنوان مرجع حاکمیت دریایی جمهوری اسلامی ایران ، علت توقیف ۲ فروند نفتکش یونانی در آب‌های خلیج فارس را برخی تخلفات دریایی عنوان ‌کرد.

1401/3/7
اهلیت خریداران سهام خودروسازان شرط اصلی واگذاری است/ آگاهی بخشی در مورد اتفاقات مثبت صنعت خودرو در کنار اصلاح ایرادها و کاستی‌ها ضروری است

اقتصاد سرامد - وزیر صنعت، معدن و تجارت در دیدار با اعضای هیئت‌مدیره انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازان کشور گفت: برای واگذاری سهام دو خودروساز کشور برنامه‌ریزی‌ها انجام‌شده و سندی در دست تدوین است که بر اساس آن اهلیت، توانائی، تخصص و تعهد خریداران این سهام به‌عنوان مهم‌ترین شروط در نظر گرفته خواهد شد.

1401/3/7
بررسی سیاستهای کلی برنامه هفتم در صحن مجمع تشخیص کلید خورد

اقتصاد سرامد - بررسی سیاستهای کلی برنامه هفتم توسعه کشور در صحن مجمع تشخیص طی جلسه ای فوق العاده به ریاست آیت الله آملی لاریجانی و با حضور روسای قوا، دبیر و اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام و همچنین جمعی از نمایندگان دولت و مجلس شورای اسلامی آغاز شد.

1401/3/7
اهداء 9 هزار بطری آب معدنی به انجمن مددکاری ایتام مهدی فاطمه (عج) شیراز

اقتصاد سرامد -شرکت فروشگاه‌های زنجیره‌ای افق کوروش؛ در راستای مسئولیت‌های اجتماعی خود، 9 هزار بطری آب معدنی به انجمن مددکاری ایتام مهدی فاطمه (عج) شیراز اهدا کرد.

1401/3/7
مفهوم تأمین اجتماعی در سیاستهای کلی تأمین اجتماعی بر سه حوزه امدادی، حمایتی و بیمه ای استوار است

اقتصاد سرامد - دکتر حسین مظفر در جلسه اجتماعی سازی سیاست های کلی تأمین اجتماعی گفت: مفهوم تأمین اجتماعی در سیاست های کلی تأمین اجتماعی بر سه حوزه امدادی، حمایتی و بیمه ای استوار است.

1401/3/6
تجلیل از دکتر فرهاد رهبر در عالی‌ترین نهاد علمی دانشگاه تهران

اقتصاد سرامد - دکتر فرهاد رهبر در نشست هیأت ممیزه دانشگاه تهران به عنوان عالی‌ترین نهاد علمی دانشگاه، تجلیل شد.

1401/3/5
بومی سازی سامانه های مورد نیاز متروی تهران با همکاری یک شرکت ایرانی دانش بنیان

اقتصاد سرامد - شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه و شرکت صنایع الکترونیک ایران(صاایران)، همکاری مشترک خود را در زمینه طراحی و تامین سامانه های مورد نیاز مترو آغاز کردند.

1401/3/5
ترورهای شرارت آمیز دشمنان، خللی در اراده ملت ایجاد نمی کند/نباید کم کاری و سهل انگاری عده ای، هموطنان را داغدار کند

اقتصاد سرامد - رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام بر لزوم هم افزایی و همکاری مجلس، دولت، دستگاه قضایی و سایر دستگاهها برای جلوگیری از تحمیل فشار مضاعف معیشتی به مردم در جریان اجرای طرح اصلاح نظام پرداخت یارانه ها تاکید کرد.

1401/3/5
تسریع در راه‌اندازی خط منظم کشتیرانی رو-رو بین بنادر روسیه و بنادر شمالی ایران

اقتصاد سرامد - معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی بر تسهیل تردد کشتی‌های با پرچم جمهوری اسلامی ایران به تمامی بنادر روسیه از جمله بندر «نووراسییسک» تاکید کرد و گفت: در صورتی که این مهم رخ دهد، می توان مقوله صادرات غلات به روسیه را تضمین کرد.

1401/3/4
بیانیه سازمان بنادر درباره توقیف بار کشتی ایرانی در آب‌های یونان

اقتصاد سرامد - سازمان بنادر و دریانوردی به عنوان مرجع حاکمیت دریایی کشور نسبت به اقدام دولت یونان در رابطه با نگه داشتن کشتی با پرچم جمهوری اسلامی ایران و توقیف بار آن، واکنش نشان داد و در بیانیه ای از دولت یونان خواست که فوراً به تعهدات بین‌المللی خود عمل کند.

1401/3/4
سامانه‌ شناسایی دستفروشان مترو راه اندازی شد

اقتصاد سرامد - مدیرعامل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه با اشاره به راه اندازی سامانه شناسایی دستفروشان مترو گفت: به دنبال این هستیم تا دستفروشان به جای فعالیت در داخل واگن‌ها و سکوی ایستگاه‌ها و ایجاد مزاحمت برای مسافران، در مکان‌های مشخص کالاهای خود‌ را عرضه کنند.

1401/3/4
دکتر صالحی: اولویت راه آهن استفاده کامل از توان تولید داخل به ویژه شرکتهای دانش بنیان است

اقتصاد سرامد - نهمین نمایشگاه بین المللی حمل و نقل ریلی، صنایع، تجهیزات و خدمات وابسته صبح روز سه شنبه ۳ خرداد با حضور مهندس رستم قاسمی، وزیر راه و شهرسازی، دکتر سید میعاد صالحی، معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت راه آهن و دکتر افندی زاده معاون حمل و نقل وزارت راه در محل دائمی نمایشگاه بین المللی تهران افتتاح شد. این نمایشگاه با حضور بیش از ۱۰۰ شرکت ریلی و حدود ۲۰  شرکت دانش بنیان در مساحتی بالغ بر ۷ هزار متر مربع برگزار می شود.

1401/3/4
نگاه ابزاری به روابط عمومی صحیح نیست

اقتصاد سرامد - نماینده مردم بندر انزلی در مجلس با بیان اینکه نگاه ابزاری به روابط عمومی  صحیح نیست، گفت: علوم روابط عمومی علوم ساده ای نیست و دربرگیرنده روانشناسی، جامعه‌شناسی  است.

1401/3/4
۱۲ سند همکاری بین ایران و عمان امضا شد

اقتصاد سرامد -  ایران و عمان ۱۲ سند همکاری در حوزه های سیاسی، حمل و نقل ، همکاری های دیپلماتیک، اقتصادی و گردشگری امضا کردند.

1401/3/3
امضای تفاهم‌نامه اجرایی برای افزایش همکاری‌های ریلی ایران و قزاقستان

اقتصاد سرامد - هیات بلند پایه‌ای از کشور قزاقستان با حضور معاون نخست وزیر و وزیر همگرایی و تجارت و همچنین رئیس راه آهن این کشور با دکتر سید میعاد صالحی، معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت راه آهن، صبح امروز ۲ خرداد ماه در ساختمان شهدای راه آهن دیدار و گفت‌و‌گو کردند.

1401/3/3
دستگاه‌های امنیتی مانند همیشه از طمع‌ورزی دشمنان جلوگیری کنند

اقتصاد سرامد - رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه ترورهای کور و به شهادت‌رساندن فرزندان رشید این مرز و بوم هیچ خللی در مسیر تحقق اهداف عالیه نظام و انقلاب بوجود نخواهد آورد، بر لزوم تسریع در شناسایی، دستگیری و محاکمه عوامل ترور شهید صیاد خدایی و همچنین تلاش هر چه بیشتر دستگاه‌های امنیتی برای برقراری امنیت در کشور و جلوگیری از طمع‌ورزی دشمنان تاکید کرد.

1401/3/3
عمان به موافقتنامه چابهار افزوده می‌شود

اقتصاد سرامد -  وزیر راه و شهرسازی به منظور توافق در زمینه های مختلف حمل و نقلی به مسقط سفر کرد.

1401/3/2
پلت‌فرم لجستیکی حمل‌ونقل بین تهران و مسکو ایجاد می شود

اقتصاد سرامد - مدیرکل ترانزیت، لجستیک و موافقتنامه‌های بین‌المللی سازمان بنادرودریانوردی با اشاره به شروع فصل جدید از روابط اقتصادی و تجاری بین تهران و مسکو، تاکید کرد: پلت‌فرم لجستیکی حمل‌ونقل، با هدف تسهیل تجارت و ردیابی کالا، بین دو کشور ایران و روسیه، شکل می‌گیرد.

1401/3/2
اخبار روز
ضمیمه