شکری در نطق میان‌دستور:

پنهان‌کاری و عدم شفافیت بی‌اعتمادی مردم را به دنبال دارد

به گزارش اقتصاد سرآمد - نماینده مردم تالش در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه پنهان‌کاری و عدم شفافیت بی‌اعتمادی مردم را به دنبال دارد، گفت: آیا سزاوار است در کشوری که عنوان ام‌القرای جهان اسلام را به دوش می‌کشد مردم شاهد دست‌اندازی به بیت‌المال و افساد بعضی از آقازاده‌ها باشند؟
 محمود شکری در نطق میان‌دستور خود در نشست علنی مجلس روز (سه‌شنبه ۱۳ آذر ۹۷) گفت: بی‌تفاوتی، بی‌انگیزگی، روراست نبودن و پنهان‌کاری و عدم شفافیت با مردم، بی‌اعتمادی مردم را به دنبال دارد و سرمایه عظیم اجتماعی انقلاب اسلامی را تخریب خواهد کرد.
نماینده مردم تالش در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: حکومت هم حق است و هم وظیفه، مردم حق دارند بدانند کارگزاران حکومت می‌خواهند به چه مقصدی و به چه راهکاری برسند، مردم ما چه کارهایی را باید بکنند که نکرده‌اند؟ دفاع و پشتیبانی از جنگ تحمیلی و دفاع از جان و مالشان را برای دفاع از اسلام ناب تقدیم کردند؛ در طول چهل سال انقلاب اسلامی، مردم همیشه در صحنه بوده‌اند و با اطاعت از امام عزیز و رهبری عظم‌الشأن از دین اسلام و از مسئولان حمایت کردند. 
وی افزود: مردم انتظار دارند مسئولان و کارگزاران نظام حافظ دین خدا و مردم انقلابی ایران عزیز و پیرو واقعی ولایت فقیه باشند، آیا سزاوار است در کشوری که عنوان ام‌القرای جهان اسلام را به دوش می‌کشد، مردم شاهد چنین دست‌اندازی‌ها به بیت‌المال و افساد بعضی از آقازاده‌ها و چپاول‌گران حقوق‌شان باشند. 
شکری خاطرنشان کرد:‌ دستگاه‌های نظارتی و امنیتی به عنوان چشم و گوش نظام باید خواب راحت را از چشمان خیانتکاران بگیرند و به موقع آنان را به دست عدالت بسپارند. 
نماینده مردم تالش در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: مردم ولایتمدار ایران اسلامی انتظار دارند کارگزاران نظام مثل شهید مدرس پاک‌ترین، خداترس‌ترین، ساده‌زیست‌ترین، بسیجی‌ترین، شجاع‌ترین و جهادگر در راه خدا باشند و در چنین شرایطی حامی مسئولان و کارگزارانشان و در کنار آنها خواهند بود.
وی افزود: مسئولان در جنگ تحمیلی فرهنگی و اقتصادی همانند جنگ تحمیلی هشت ساله علیه نظام کشورمان به خدا توکل و از قدرت مردمی استفاده کنند و گوش به فرمان رهبر عظیم‌الشأن نظام باشند و اقتصاد مقاومتی را اجرا کنند. 
شکری خاطرنشان کرد: رهبر معظم انقلاب اسلامی دشمن را خوب شناخته و غیرقابل اعتماد بودن آن را بارها گوشزد کردند، اگر مانند زمان جنگ تحمیلی، بسیجی‌وار وارد عمل می‌شدیم، امروز اقتصاد کشورمان این مشکلات را نداشت، کم‌کاری و بی‌توجهی شد، به دشمن اعتماد شد، واگذاری طرح‌ها و پروژه‌های نفتی به خارجی‌ها اشتباه بود، عدم توجه به توان تخصصی درونی اشتباه بود، اما این نیز یک تذکر از جانب خداوند متعال بود که به خود آییم و به دشمن اعتمادی نداشته باشیم، فقط و فقط به خدا توکل کنیم و گوش به فرمان ولی فقیه باشیم و با نگاه به همه ظرفیت‌های درونی، بسیجی‌وار و جهادگونه تلاش کنیم. 
نماینده مردم تالش در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: توصیه من به رئیس‌جمهور و دولتمردان این است که در این شرایط جنگ اقتصادی و فرهنگی در پست‌های مدیریتی از جمله استانداری و فرمانداری از دلسوزان انقلاب اسلامی، بسیجیان، جهادگران و با تقوایان و خداترسان استفاده شود تا مردم به آنها اعتماد و در عرصه‌های اقتصادی و فرهنگی همکاری تنگاتنگ داشته باشند. 
وی در پایان با اشاره به مشکلات حوزه انتخابی خود در بخش‌های مختلف از مسئولان خواستار رسیدگی به این مشکلات و حل آنها شد. 
 پنهان‌کاری و عدم شفافیت بی‌اعتمادی مردم را به دنبال دارد
ارسال دیدگاه
اخبار روز
ضمیمه