تاریخ انتشار:1402/6/20
احداث مخزن آب بتنی ۱۸۰۰ متر مکعبی بوستان اقاقیا آغاز شد

فرهادیان ابراز داشت؛

احداث مخزن آب بتنی ۱۸۰۰ متر مکعبی بوستان اقاقیا آغاز شد

اقتصادسرآمد - معاون فنی و عمرانی شهرداری منطقه سه از آغاز عملیات احداث مخزن ۱۸۰۰ متر مکعبی بوستان اقاقیا با هدف مدیریت منابع آب و نگهداشت فضای سبز در این بوستان خبر داد.

به گزارش اقتصادسرآمد، فرهادیان در این زمینه اظهار داشت: همواره استفاده بهینه و صرفه جویی در مصرف آب یکی از اهداف مدیریت شهری بوده و در این دوره کم آب نیز می‌تواند بهترین روش برای صرفه جویی در مصرف آب محسوب شود، لذا احداث این مخزن به منظور تامین آب مورد نیاز فضای سبز و مدیریت آب و ساماندهی روان آب‌ها درمحدوده بوستان اقاقیا (واقع در بزرگراه شهید حقانی) در دستور کار این معاونت قرار گرفته است.
معاون فنی و عمرانی شهرداری منطقه سه ابراز داشت: مخزن مذکور با گنجایش ۱۸۰۰ متر مکعب دارای طراحی با شیوه دوقلو در ابعاد ۱۹×۱۹×۵ با سازه بتنی می‌باشد که در اواخر سال جاری عملیات احداث آن به پایان خواهد رسید و پس از نصب تجهیزات و تاسیسات مربوطه بهره‌ برداری از آن آغاز می‌گردد.
فرهادیان، بهره‌گیری از روش آبیاری قطره ای، جلوگیری از هدررفت آب، حذف آبیاری تانکری، استفاده از آب غیر شرب و صرفه‌جویی در هزینه‌ها را از مزایای دیگر احداث مخازن بتنی آب برشمرد.

برچسب ها : بوستان اقاقیا منابع آب مدیریت شهری

اخبار روز
ضمیمه