نقش کلیدی بندر سجافی  در اقتصاد هندیجان 

رئیس اداره بندر و دریانوردی سجافی گفت: در پنج ماهه ابتدایی سال جاری بیش از ۱۸ هزار تن کالا در بندر تجاری سجافی تخلیه و بارگیری شده که در مقایسه با مدت مشابه از ۳۹ درصد رشد برخوردار بود.
به گزارش اقتصادسرآمد، امراله درویشی در جمع خبرنگاران بیان کرد: در این مدت ۱۶۴ فروند شناور تجاری در بندر سجافی تردد داشته‌اند که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۴ درصد رشد را نشان می‌دهد.
به گزارش ایسنا، وی افزود: بندر سجافی از مزایایی نظیر پسکرانه جمعیتی مناسب در حوزه بازار و زیرساخت‌های مناسب برای صادرات آبزیان، محصولات کشاورزی و احشام برخوردار است و دارای قابلیت‌هایی همچون راه‌اندازی تجارت کالاهایی نظیر لوازم خانگی، منسوجات، قطعات یدکی خودرو و همچنین تجارت ساحلی با استان بوشهر است.
درویشی با اشاره به اینکه بندر سجافی در اقتصاد شهرستان هندیجان نقش کلیدی دارد و بیش از ۸۰۰ فروشگاه تجاری وابسته به فعالیت‌های این بندر هستند، افزود: نزدیک به ۲۰۰ فروند شناور تجاری در بندر سجافی فعالیت دارند که این شناورها با ورود کالاهای ملوانی موجب اشتغال مستقیم برای نیروهای بومی و اهالی منطقه شده‌اند.
وی بیان کرد: بندر تجاری سجافی در ٣٧ کیلومتری شهرستان هندیجان با ۳ پست اسکله به طول ۱۰۵ متر و آبخور ۳ متر، ۲ هزار متر مربع انبار سرپوشیده و ۶ هزار متر بارانداز از بنادر محلی و فعال خوزستان است که پتانسیل خوبی برای سرمایه‌گذاری بخش خصوصی دارد.
نقش کلیدی بندر سجافی  در اقتصاد هندیجان 
ارسال دیدگاه
اخبار روز
ضمیمه