مدیرعامل شرکت گاز استان اصفهان

اذعان ۲ واحد صنعتی عظیم اصفهان به بازی  برد - برد ایجاد ذخیره‌سازی رو  زمینی گاز


اصفهان – کربلایی خبرنگار اقتصادسرآمد- ابوالقاسم عسکری، در گفت‌وگویی با خبرنگار شانا با توجه به شرایط این استان و با اشاره به فراخوان شرکت ملی گاز ایران برای سرمایه‌گذاری صنایع بزرگ به‌منظور ذخیره‌سازی روزمینی گاز طبیعی به‌صورت اس‌ان‌جی، سی‌ان‌جی و ال‌ان‌جی همچنین ابلاغ شیوه‌نامه جواد اوجی، وزیر نفت توضیحاتی ارائه کرد.
وی گفت: با توجه به اینکه عمده مصرف گاز کشور در فصل‌های سرد سال در بخش غیر مولد و خانگی مصرف و حدود ۶۵۰ تا ۷۰۰ میلیون مترمکعب گاز از تولید روزانه گاز (۸۵۰ میلیون مترمکعب) به بخش خانگی منتقل می‌شود، به برنامه‌ و اقدام‌های مؤثر برای تأمین انرژی صنایع و واحدهای تولیدی نیاز است.
مدیرعامل شرکت گاز استان اصفهان تصریح کرد: وزارت نفت و شرکت ملی گاز ایران به دلیل اینکه بتوانند در فصل سرد هم گاز طبیعی همه واحدهای تولیدی، صنعتی، نیروگاهی را تامین کنند مشوق‌های بسیار خوبی درباره استفاده از فرآیند اس‌ان‌جی، سی‌ان‌جی و مینی ال‌ان‌جی در قالب حواله رایگان برای همه سرمایه‌گذاران پیش‌بینی کرده‌اند که شرایط آن در سایت شرکت ملی گاز ایران درج شده است که منافعی برد - برد برای صنایع، تولید و اشتغال و شرکت ملی گاز دارد.
عسکری ادامه داد: همه سرمایه‌گذاران و صاحبان واحدهای صنعتی می‌توانند با ایجاد زیرساخت یکی از این طرح‌ها و ذخیره‌سازی انرژی در صنایع خود، به‌ویژه در روزهای سرد سال از این انرژی خدادادی بهره‌مند شوند.
به گفته وی، تاکنون در استان اصفهان سه واحد از طرح‌های اس‌ان‌جی اجرا و بهره‌برداری شده است، از سویی همه صنایعی که این استان طرح را اجرا کردند در روزهای سرد سال و اوج مصرف گاز (در صورت قطعی یا افت فشار) می‌توانند با دریافت ال‌پی‌جی، ترکیب با درصدی از هوا و تولید اس‌ان‌جی، سوخت مورد نیازشان را تأمین کنند.
مدیرعامل شرکت گاز استان اصفهان یادآور شد: حجم تولید اس‌ان‌جی نیز برحسب نیاز هر واحد صنعتی احصا می‌شود و مقدار تولید هم به مقدار نیاز و توانایی زیرساخت‌های آنها بستگی دارد.
 اذعان ۲ واحد صنعتی عظیم اصفهان به بازی  برد - برد ایجاد ذخیره‌سازی رو  زمینی گاز
ارسال دیدگاه
اخبار روز
ضمیمه