آمریکا قادر نیست صادرات نفت ایران را متوقف کند

رئیس جمهوری گفت: آمریکا بداند نفت خود را می‌فروشیم و خواهیم فروخت. آنها قادر نیستند جلوی صادرات نفت ایران را بگیرند. اگر روزی بخواهند صادرات نفت ما را متوقف کنند، نفتی از خلیج‌فارس صادر نخواهد شد.
 دکتر حسن روحانی،در سفر به استان سمنان و در جمع مردم شاهرود گفت: آمریکا به‌دنبال کودتا در کشور ما ناموفق بود. آنها در پی تجزیه و جدا کردن خوزستان، تحریم ایران و شکستن قدرت کشورمان بودند اما موفق نشدند و باید بررسی شود چرا آمریکا این همه از ملت ایران و ایرانی‌ها عصبانی است.
وی افزود: آمریکا اعلام کرد که ایران را از صادرات نفت محروم می‌کند، ایران را از تبادل تجاری با دنیا باز می‌دارد و ایران را در منطقه و جهان منزوی می‌کند و اعلام کرد در منطقه اهدافی دارد تا به آنها دست یابد؛ اما ملت بزرگ ما در تمام این صحنه‌ها ثابت کرد پیروز نهایی این نبرد خواهد بود.
رئیس جمهوری تصریح کرد: آمریکا قادر نیست روابط تجاری ما را با منطقه و جهان قطع کند و باید بداند در سراسر این سرزمین مردم ما با کشورهای منطقه و جهان روابط فرهنگی و اقتصادی و سیاسی خود را حفظ خواهند کرد و ارتباطات خود را با همسایگان و کشورهای اسلامی و جهان توسعه خواهیم داد.
روحانی با بیان این‌که بودجه متعادل و سالمی را در ۲۵ آذر ماه تقدیم مجلس می‌کنیم، عنوان کرد: ۴۳۳ هزار میلیارد تومان برای بودجه عمومی سال ۹۸ پیش‌بینی کرده‌ایم.
آمریکا قادر نیست صادرات نفت ایران را متوقف کند
ارسال دیدگاه
اخبار روز
ضمیمه