تاریخ انتشار:1401/10/2
درمانگاه تأمین اجتماعی شهرستان بهار افتتاح شد

طی مراسمی با حضور مدیرعامل تأمین اجتماعی و استاندار و مسئولین استان همدان؛

درمانگاه تأمین اجتماعی شهرستان بهار افتتاح شد

اقتصادسرآمد -  درمانگاه تأمین اجتماعی شهرستان بهار همزمان با بیست‌ونهمین سفر استانی مدیرعامل سازمان تامین‌اجتماعی به استان همدان افتتاح شد. کلنگ‌زنی درمانگاه کبودرآهنگ و بازدید از درمانگاه تأمین اجتماعی اسدآباد از دیگر برنامه‌های سفر دکتر موسوی به استان همدان بود. مدیرعامل سازمان تأمین‌اجتماعی در سفر به استان همدان و در مراسمی با حضور استاندار همدان، نماینده مردم بهار و کبودرآهنگ، فرماندار شهرستان بهار و جمعی دیگر از مسئولان محلی این شهرستان، درمانگاه تأمین‌اجتماعی بهار را افتتاح کرد. این درمانگاه در زمینی به مساحت 1585 متر مربع و با زیربنای 2230 متر مربع در 3 طبقه توسط شرکت خانه‌سازی ایران متعلق به سازمان تأمین‌اجتماعی احداث و تجهیز شده است.

به گزارش اقتصادسرآمد، دکترمیرهاشم موسوی با قدردانی از همراهی و همکاری مسئولان استان همدان و شهر بهار و به‌ویژه نماینده محترم شهرستان بهار در زمینه افتتاح و پیشرفت درمانگاه تأمین‌اجتماعی بهار، گفت: سازمان تامین‌اجتماعی به بیش از ۵۰ درصد از جامعه خدمت‌رسانی می‌کند و یکی از مهم‌ترین خدمات این سازمان، خدمات درمانی است که برای جامعه تحت پوشش اهمیت فراوانی دارد و ارتقاء و توسعه خدمات درمانی یکی از اولویت‌های اصلی ما در سازمان تأمین‌اجتماعی است.
دکتر موسوی افزود: بیمه‌های اجتماعی خدمات مهم و ارزشمندی به جامعه ارائه می‌دهند و در زمینه امنیت و انسجام اجتماعی و سرمایه اجتماعی نقش کلیدی دارند.
براساس اصل ۲۹ قانون اساسی، ما باید پوشش بیمه‌های اجتماعی را برای تمامی مردم و آحاد جامعه فراهم کنیم و توسعه بیمه اجتماعی باید تداوم داشته باشد.
انتظار ما از مسئولان محترم استانی این است که به ما برای توسعه پوشش بیمه‌های اجتماعی کمک کنند.
در این استان در برخی شهرستان‌ها، ضریب نفوذ بیمه‌های اجتماعی پایین‌تر از متوسط کشوری است که جا دارد در این زمینه تلاش مضاعف صورت گیرد و شرایطی فراهم کنیم که ۳۰ درصد جمعیت کشور که از بیمه‌های اجتماعی محروم مانده‌اند، بتوانند از این خدمات استفاده کنند.
دکتر موسوی ادامه داد: به برکت انقلاب اسلامی و رویکرد دولت مردمی ۱۰۰ درصد جامعه ما تحت پوشش بیمه‌های درمانی قرار دارند و با تصمیم ارزشمند دولت و دستور ریاست محترم جمهوری، افرادی که فاقد بیمه درمانی بودند، تحت پوشش قرار گرفتند.
اخیراً نیز در طرح دارویار ۳۹۰  قلم داروی جدید تحت پوشش تعهدات بیمه قرار گرفتند تا پرداختی مردم در حوزه درمان کمتر شود. بیماری‌های خاص نیز به طور کامل تحت پوشش بیمه قرار گرفته است.
در بحث فرزند‌آوری نیز با توجه به هزینه‌های سنگین خدمات درمان ناباروری، تمامی این خدمات تحت پوشش بیمه قرارگرفتند.
این کارهای ارزشمند به برکت انقلاب اسلامی روی داده است، پیش از انقلاب، سازمان تأمین‌اجتماعی تنها دارای ۲۰ مرکز درمانی ملکی بود؛ اما امروز این سازمان دارای نزدیک به ۴۰۰ بیمارستان و مرکز درمانی است و در دورترین نقاط کشور، مراکز درمانی تأمین‌اجتماعی مشغول خدمت به مردم هستند و بهترین تجهیزات درمانی در مناطق کم‌برخوردار کشور در خدمت مردم قرار دارند.
توسعه خدمات درمانی همواره یکی از مهمترین اولویت‌های سازمان تامین‌اجتماعی است و توسعه خدمت به مردم همواره دنبال می‌شود.
مدیرعامل سازمان تأمین‌اجتماعی گفت: امروز یک مرکز درمانی جدید در استان همدان در خدمت مردم قرار گرفت و ما سه پروژه دیگر را در استان در حال ساخت داریم.
در خدمات درمانی ملکی تأمین‌اجتماعی شاهد رضایتمندی حداکثری مردم هستیم. با توجه به رایگان بودن خدمات درمان مستقیم تأمین‌اجتماعی این خدمات با رضایتمندی مردم همراه است.
در درمانگاه رزن تصمیم بر توسعه خدمات تخصصی داریم و متناسب با توسعه خدمات تخصصی که با همکاری دانشگاه علوم پزشکی استان انجام خواهد شد، در هر رشته تخصصی که پزشک متخصص جذب شود، تجهیزات مورد نیاز در اسرع وقت تأمین می‌شود.
مراسم کلنگ‌زنی درمانگاه کبودرآهنگ نیز انجام شد. امیدواریم با خدمات و تلاش‌هایی که انجام شده است، رضایتمندی مردم را جلب کنیم.
دکتر موسوی بازدید از مراکز اقتصادی و سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی را از دیگر برنامه‌های سفر به استان همدان عنوان کرد و گفت: امروز از مرکز دامپروری متعلق به شستا در استان همدان نیز بازدید کردیم و مصوب کردیم که در ماه‌های آینده فاز دوم توسعه این مرکز اجرا شود.
علیرضا قاسمی فرزاد استاندار همدان نیز در این مراسم با تسلیت ایام سوگواری حضرت فاطمه (س) و قدردانی از مدیرعامل سازمان تأمین‌اجتماعی و مدیران تأمین‌اجتماعی استان گفت: بیمارستان‌ها و مراکز درمانی تأمین‌اجتماعی در استان همدان، جزو بهترین و کیفی‌ترین مراکز درمانی استان هستند و سطح خدمات آنها در تراز بهترین بیمارستان‌های خصوصی تهران و حتی بیمارستان‌های کشورهای پیشرفته است.
استاندار همدان افزود: بخش بیمه ای تامین اجتماعی استان همدان نیز در مردمداری، همراهی بسیار ارزشمندی با بیمه‌شدگان و کارفرمایان دارد و اگرچه گویا میزان رشد منابع بیمه‌ای در این استان در تراز استان‌های دیگر نبوده اما تعداد مقرری‌بگیران بیمه بیکاری در استان کاهش یافته که نشان‌دهنده بهبود فضای کسب‌وکار در استان به‌واسطه همراهی تأمین‌اجتماعی استان با کارفرمایان کارگاه‌ها و واحدهای مختلف اقتصادی و رونق اقتصاد در استان است.
فتح‌الله توسلی نماینده مردم بهار و کبودرآهنگ نیز در این مراسم با تشکر از دکتر موسوی و معاونان و مدیران تأمین‌اجتماعی که در ایجاد این مرکز درمانی مهم سلامت در این منطقه نقش داشته‌اند، گفت: علاوه بر افتتاح درمانگاه بهار، ما امروز با حضور مدیرعامل سازمان تأمین‌اجتماعی، شاهد کلنگ‌زنی درمانگاه تأمین‌اجتماعی کبودرآهنگ بودیم که برای مدتی طولانی به تأخیر افتاده بود و امیدواریم به زودی شاهد افتاح این درمانگاه هم باشیم.
وی با اشاره به اینکه منطقه بهار و کبودرآهنگ منطقه‌ای کارگرنشین است و تعداد بیمه‌شدگان این منطقه نیز قابل‌توجه است، افزود: افتتاح این درمانگاه با وجود همه مشکلات اقتصادی و کمبود اعتبارات و فشارهای بین‌المللی، نشان از  عزم راسخ مسئولان برای ارئه خدمات به مردم شریف و عزیز ایران است.
نماینده مردم بهار و کبودرآهنگ همچنین از جذب نیروی انسانی بومی برای این درمانگاه نیز قدردانی کرد.
در ادامه این مراسم همچنین روح‌الله نباتی فرماندار بهار، افتتاح این درمانگاه با حضور مدیرعامل سازمان تأمین‌اجتماعی را خدمتی ارزشمند به جامعه کارگری و مردم این شهرستان دانست و گفت: در شرایطی که دشمنان جنگ تبلیغاتی و رسانه‌ای عظیمی را برای ناامید کردن و انکار خدمات و دستاوردهای نظام تدارک دیده است، خدمات ارزشمند دولت انقلابی و مردمی باید تبیین و اطلاع رسانی شود.
وی افزود: در زمان پیروزی انقلاب اسلامی ما حتی یک خانه بهداشت مناسب هم در این شهرستان نداشتیم اما امروز به یمن انقلاب اسلامی علاوه بر یک بیمارستان مجهز، شاهد افتتاح این درمانگاه مجهز و باکیفیت در منطقه کارگرنشین بهار هستیم.

آغاز عملیات احداث درمانگاه تأمین‌اجتماعی کبودرآهنگ

مدیرعامل سازمان تأمین‌اجتماعی در ادامه سفر به استان همدان، طی مراسمی با حضور حجت‌الاسلام نقی باقری امام‌جمعه کبودرآهنگ، فتح‌الله توسلی، نماینده مردم این شهرستان در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مسئولان محلی، کلنگ احداث درمانگاه تأمین‌اجتماعی کبودرآهنگ را به زمین زد.این درمانگاه در زمین اهدا شده توسط خانواده پیوندی، از واقفین و خیرین این منطقه، احداث می‌شود.
دکتر میرهاشم موسوی در مراسم کلنگ‌زنی درمانگاه تأمین‌اجتماعی کبودرآهنگ، ضمن تشکر از پیگیری‌های مجدانه دکتر توسلی، نماینده مردم کبودرآهنگ و بهار در پیگیری مسائل و نیازهای مردم این شهرستان، گفت: تأمین‌اجتماعی برای تأمین امنیت، آسایش و رفاه جامعه فعالیت می‌کند و دغدغه‌های بیمه‌شدگان، بازنشستگان و کارگران عزیز که مطالبه اقشار مختلف جامعه است را پیگیری می‌کند.
با همه سختی‌ها و شرایطی که در سازمان تأمین‌اجتماعی وجود دارد، همواره بر توسعه خدمات تأکید داریم و امسال بالغ بر 9500 میلیارد تومان برای توسعه مراکز درمانی در بخش‌های مختلف پیش‌بینی کرده‌ایم تا مردم از مواهب تأمین‌اجتماعی استفاده کنند و دغدغه‌های مردم را در این حوزه رفع کنیم.
دکتر موسوی با اشاره به این‌که یکی از مهم‌ترین نیازهای مردم، نیاز به خدمات درمانی است و مردم به درمان رایگان تأمین اجتماعی نیاز دارند و ما نیز تا حدامکان توسعه خدمات را انجام می‌دهیم، افزود:
پیش از انقلاب، سازمان تأمین‌اجتماعی تنها 20 مرکز درمانی داشته ولی امروزه این سازمان به برکت انقلاب بالغ بر 400 مرکز درمانی تخصصی و فوق‌تخصصی و بیمارستان مجهز دارد. با وجود برخی کاستی‌ها، کارهای بزرگ و ارزشمندی در این حوزه انجام شده و این مسیر با همراهی و همدلی مردم و بخش‌های مختلف حاکمیتی در همه جای کشور در استان‌ها و شهرستان‌ها پیگیری می‌شود.
وی افزود: با توجه به درپیش بودن ایام فاطمیه، امیدواریم با عنایت حضرت زهرا (س)، ساخت این درمانگاه به سرعت آغاز شود و خیر و برکت آن به مردم عزیز این منطقه برسد و رضایت مردم را به دنبال داشته باشد و بتوانیم با این کار، رضایت خداوند متعال را کسب کنیم.
مدیرعامل سازمان تأمین‌اجتماعی همچنین گفت: از اهداکنندگان زمین درمانگاه تأمین‌اجتماعی کبودرآهنگ که شرایط خدمت‌رسانی به مردم را فراهم کردند، تشکر می‌کنیم و از خیرین عزیز دعوت می‌کنیم که برای توسعه خدمات درمانی به سازمان تأمین‌اجتماعی کمک کنند.
دکتر موسوی پس از کلنگ‌زنی درمانگاه تأمین‌اجتماعی کبودرآهنگ، از شعبه تأمین‌اجتماعی این شهرستان نیز بازدید کرد.

برچسب ها : درمانگاه تأمین اجتماعی بهار درمانگاه کبودرآهنگ درمانگاه اسدآباد

اخبار روز
ضمیمه