مدیر بنادر و دریانوردی غرب هرمزگان خبرداد

اسکله‌های گردشگری بندرلنگه در آستانه بهره‌برداری


سه فروند اسکله شناور گردشگری تولید داخلی در بنادر غرب هرمزگان با ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی در آستانه بهره‌برداری است.مدیر بنادر و دریانوردی غرب هرمزگان گفت: در راستای ایفای نقش مسوولیت‌های اجتماعی سازمان بنادر و دریانوردی، طرح ساخت و نصب سه فروند اسکله شناور گردشگری بنادر غرب استان در دستورکار قرار گرفت که با پایان و نصب ۲ فروند از این اسکله‌ها، ۸۰ درصد پیشرفت حاصل شده است.
به گزارش اقتصادسرآمد، مرتضی سالاری به ایرنا افزود: این طرح با اعتباری افزون بر ۴۵۰ میلیارد ریال در دور دوم سفر رییس جمهور به استان هرمزگان به‌طور رسمی به بهره‌برداری می‌رسد.
به گفته مدیر بنادر و دریانوردی غرب هرمزگان؛ جنس بدنه این اسکله‌ها از فولاد دریایی بوده و تمام مراحل طراحی و ساخت نیز توسط متخصصان داخلی در مدت یک سال طراحی و ساخته شده است.
سالاری مدیر بنادر و دریانوردی غرب هرمزگان افزود: با اتمام و نصب اسکله‌های گردشگری بنادر کنگ و لنگه و اجرای فوندانسیون اسکله گردشگری بندر مقام این طرح ۸۰ درصد پیشرفت داشته است.
مدیر بنادر و دریانوردی غرب هرمزگان خاطرنشان کرد: با نصب کامل اسکله شناور گردشگری بندر مقام تا اواخر آبان ماه جاری، طرح ساخت و نصب سه فروند اسکله شناور گردشگری به‌طور ۱۰۰ درصد آماده بهره‌برداری خواهد بود.
به گفته مدیر بنادر و دریانوردی غرب هرمزگان ؛ انجام این طرح‌ها می‌تواند گام موثری در توسعه گردشگری دریایی، اقتصاد دریا محور و ایجاد اشتغال پایدار ساحل نشینان این منطقه ایجاد شود.
اسکله‌های گردشگری بندرلنگه در آستانه بهره‌برداری
ارسال دیدگاه
اخبار روز
ضمیمه