عبادی، نماینده ولی فقیه در هرمزگان : آغاز حرکت تمدنی ایران از دریاست

تقویت و ترویج فرهنگ اقتصاد دریاپایه در شورای فرهنگ عمومی هرمزگان در حال پیگیری است

به گزارش اقتصادسرآمد از روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان، حجت‌الاسلام والمسلمین محمد عبادی‌زاده در بازدید از اداره کل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان، سیاست‌های مقام معظم رهبری و نوع نگاه ایشان نسبت به اقتصاد دریاپایه نوید آینده‌ای روشن برای متاطق ساحلی می‌دهد، اظهار کرد: در طول تاریخ معاصر ایران میان حاکمان ایران این باور ایجاد نشده است که ایران یک کشور دریایی است و باید متناسب با این ظرفیت در سطوح کلان حاکمیت سیاست‌گذاری کرد.
وی، سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری را آغاز کننده فصل نوینی در اقتصاد دریاپایه دانست و عنوان کرد: آغاز حرکت تمدنی ایران باید از دریا شروع شود اما در طول تاریخ ایران همواره شاهد یک دریاگریزی و ترس از توسعه دریایی بودیم که آسیب‌هایی را نیز به کشور وارد کرد.
امام جمعه بندرعباس، با اشاره به اهمیت تقویت فرهنگ ساحل‌نشینی، تصریح کرد: ترویج فرهنگ دریایی و تبدیل آن به فرهنگ عمومی هرمزگان در شورای فرهنگ عمومی استان در حال پیگیری است.
حجت‌الاسلام والمسلمین عبادی‌زاده، با اشاره به ایجاد توازن میان شرق و غرب و مرکز هرمزگان، مطرح کرد: جریان توسعه‌ای استان هرمزگان در حوزه بنادر به صورت منطقی و حساب‌شده در حال پیش رفتن است.
وی، با بیان اینکه باید نگاه سیستمی برای حل چالش‌های سازمان بنادر و دریانوردی داشته باشیم، بیان کرد: امروز نمی‌توان از حوادث بین‌المللی در حوزه کریدوری در حال اتفاق است چشم‌پوشی کرد چراکه امروز جنگ کریدورها است و این جنگ‌ها و تقابل‌ها برای استفاده حداکاثری از ظرفیت‌های کریدوری و بندری خود است.
نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان، با اشاره به نقش اساسی هرمزگان در کریدور شمال به جنوب، تشریح کرد: سازمان بنادر و سایر دستگاه‌های استان هرمزگان باید خود را برای بهره برداری حداکثری استان از ظرفیت‌های این کریدور آماده کنند به همین جهت سایر دستگاه‌های اجرایی هم باید برای تحقق اهداف باید همراه و یاور سازمان بنادر و دریانوردی باشد.
حجت‌الاسلام والمسلمین عبادی‌زاده، با ذکر این نکته که سهم سازمان بنادر و دریانوردی در حوزه گردشکری قابل توجه است، گفت: با فعالیت‌های دقیق می‌توان هرمزگان را به قطب گردشگری کشور تبدیل کرد.
وی، با اشاره به عنایت ویژه مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) به جزیره هرمز، عنوان کرد: جزیره هرمز با سایر جزایر استان هرمزگان متفاوت است به همین جهت در زمینه‌های توسعه‌ای این جزیره باید به صورت ویژه دیده شود‌ از طرفی برنامه‌هایی برای جلوگیری از نفوذ چالش‌های فرهنگی به این جزیره توسط سازمان بنادر و دریانوردی نیز تدوین شود.
 تقویت و ترویج فرهنگ اقتصاد دریاپایه در شورای فرهنگ عمومی هرمزگان در حال پیگیری است
ارسال دیدگاه
اخبار روز
ضمیمه