رئیس فدراسیون نجات غریق و غواصی: 

تلاش کردیم تعداد غرق‌شدگی را کاهش دهیم

در اواخر بهار و فصل تابستان عملیات‌های نجات غریق افزایش می یابد
 رئیس فدراسیون نجات غریق و غواصی از آمادگی و حضور ناجیان غریق در تعطیلات نوروز و تلاش برای پیشگیری از غرق شدگی در سواحل دریایی و رودخانه‌ای کشور خبرداد.
به گزارش اقتصادسرآمد، مهدی حیدری ضمن تسلیت شهادت مولای متقیان امام علی(ع)، گزارشی از پوشش سواحل دریایی و رودخانه‌ای کشور ارائه کرد و گفت: به یاری خداوند متعال در تعطیلات نوروز سال جاری، ناجیان غریق در سراسر کشور به خصوص استان‌های خوزستان، بوشهر، سیستان و بلوچستان، هرمزگان، مازندران و گیلان فعال بودند.
وی درخصوص برنامه‌های این فدراسیون در استان خوزستان و درحوزه نجات غریق و جلوگیری از بروز حوادث جانی در نوروز امسال عنوان کرد: با مدیریت بهتر و حمایت بیشتر، شرایط متفاوت بود. خداقوت می‌گویم به رئیس هیئت استان خوزستان و همه ناجیان غریق فداکار استان که با تمام وجود تلاش کردند تا کامی در این ایام تلخ نشود. خوزستان امسال بسیار فعال بود و به یاری خدا و حمایت مسئولان استان، علاوه بر آگاه‌سازی مردم در سواحل استان، خوشبختانه عملیات‌های نجات هم با موفقیت انجام شد.
حیدری درخصوص آموزش نیروهای بومی استان سیستان و بلوچستان و ساماندهی آنها در سواحل چابهار گفت: پیش از آغاز سال نو توانستیم از طریق هیئت استان تعدادی از بومیان استان سیستان و بلوچستان را آموزش دهیم و از آنان در سواحل چابهار که در ایام نوروز یکی از مکان‌های پر گردشگر کشور محسوب می‌شود، استفاده کنیم. این اقدام تا حد بسیاری توانست به ما در مدیریت سواحل چابهار کمک کند.
رئیس فدراسیون نجات غریق و غواصی در خصوص دیگر استان‌های جنوبی و ساحلی کشور گفت: بوشهر و هرمزگان نیز همچون استان‌های دیگر در ایام نوروز با برپایی پایگاه‌های نجات غریق در سواحل به مردم خدمت‌رسانی کردند.
وی تصریح کرد: مناطق جنوبی کشور به خصوص سواحل دریا در تعطیلات نوروز به دلیل آب و هوای مطبوع مورد استقبال مردم استان‌های دیگر به خصوص استان‌های همجوار قرار می‌گیرد. خوشبختانه همکارانم در هیئت‌های استانی با مدیریت رؤسای هیئت‌ها توانستند در این روزها به خوبی عمل کنند که جا دارد از تک تک عزیزان تشکر کنم.
رئیس فدراسیون نجات غریق و غواصی در خصوص آماده باش دو استان شمالی مازندران و گیلان گفت: پیک گردشگر در شمال کشور، که به آب بزند و بخواهند شنا کنند در اواخر بهار و تمام فصل تابستان است که در آن زمان عملیات‌های نجات غریق به میزان قابل توجهی افزایش خواهد یافت.
حیدری افزود: علاوه بر این، در تعطیلات نوروز هیئت‌های مازندران و گیلان در آماده باش بودند. مدیریت استان‌های شمالی در تابستان برای مجموعه فدراسیون بسیار اهمیت دارد که الحمدالله با حضور رؤسای هیئت‌ها و ناجیان غریق شجاع و آموزش دیده امیدواریم بتوانیم امسال نیز غرق‌شدگی را به میزان قابل توجهی کاهش دهیم.
تلاش کردیم تعداد غرق‌شدگی را کاهش دهیم
ارسال دیدگاه
اخبار روز
ضمیمه