پژمانفر در نطق میان دستور:

موضوع عفاف و حجاب با رویکرد امنیتی حل نمی‌شود

عضو هیات رئیسه کمیسیون فرهنگی در مجلس گفت :موضوع عفاف و حجاب را نمی‌توان با رویکرد‌های امنیتی حل کرد و نیازمند تلاش متولیان فرهنگی برای تقویت این باور دینی است.
به گزارش اقتصاد سرآمد، نصرالله پژمانفر در نشست علنی در مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود، اظهار داشت: بر خود لازم می‌دانم ضمن گرامیداشت سالروز شهادت شهدای مظلوم هویزه و سالروز اجرای طرح استعماری حجاب در سال 1314 توسط پهلوی اول را یاد آوری کنم.
نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس دهم شورای اسلامی ادامه داد: حجاب یکی از سرمایه های معنوی این کشور بوده و هست و در طول تاریخ در معرض شدیدترین تهاجمات قرار گرفته ولی در حالی که  این امر موجب به شهادت رسیدن و محرومیت‌های اجتماعی تعداد قابل توجهی از شیرزنان و شیرمردان این کشور شده است اما این تهاجمات هیچ موقع نتوانسته است این سرمایه بزرگ را به دلیل ریشه های عمیق اعتقادی که در آحاد ملت وجود داشته از ما بگیرد.
متولیان فرهنگی برای تقویت باور‌های دینی مردم تلاش کنند
این نماینده مجلس افزود: امروز یکی از دغدغه‌های متدینین و مردم انقلابی ما بی دقتی‌های فراوانی است که در  حوزه حجاب و عفاف  در جامعه صورت می‌گیرد، شاید مهمترین علت آن وجود شبهات اعتقادی فراوانی است که جوانان ما پاسخ آن را دریافت نکرده‌اند. لذا باید گفت موضوع عفاف و حجاب را نمی‌توان با رویکرد امنیتی حل کرد، بلکه می‌بایست متولیان فرهنگی در تقویت این باور نهایت تلاش خود را در پاسخ دادن به این شبهات در قالب‌های مختف از جمله فیلم، کتاب و دیگر ابزارهای فرهنگی ارائه نماید.
سرانه وکیل در کشور ما کمتر از 50 درصد متوسط جهانی است
وی تصریح کرد: در شرایط فعلی که درآمد های نفتی کشور، به شدت کاهش یافته عبور از بحران‌ها مستلزم اتخاذ رویکردی است که ضمن وابستگی کمتر بودجه های دولتی منجر به اصلاح زیر ساخت ها شود. به عنوان نمونه در حوزه اشتغال‌زایی در حال حاضر سرانه وکیل در کشور ما کمتر از 50 درصد متوسط جهانی است. یا در حوزه خدمات سلامتی، سرانه پزشکان ما حتی از کشورهای همسایه نیز کمتر است، این وضعیت در حالی است که ورود به  حرفه وکالت و پزشکی با محدودیت شدید مواجه است، بر این اساس ضرورت دارد، که نسبت به ورود دانشجویان بیشتری در این عرصه که سالانه با یک محدودیتی مواجه است اقدامات لازم صورت بگیرد.   
پژمانفر تاکید کرد: امروز سوء‌مدیریت در موضوع پدیده به یک زخم چرکین و کهنه که موجب از بین رفتن تن و بدن سالم این پروژه که از سرمایه های مردم ساخته شده است، تبدیل شده است. چه کسی باید جواب گوی مردم باشد؟
دولت می‌خواهد مردم را برای برجام 2 و 3 آماده کند
این نماینده مجلس در بخش دیگری در نطق میان دستور خود اظهار داشت: متاسفانه رفتار دولت نشان می‌دهد که نمی‌خواهد بر بازار و رساندن کالاهای مورد نیاز مردم حتی نظارتی داشته باشد، شاید این سهل انگاری بخشی از پروژه عصبانی کردن مردم برای زمینه سازی برجام دو و سه است. بدانید اگر چه مردم از ضعف عملکرد دولت به شدت ناراحت هستند اما پای نظام مقدس خود ایستاده اند و تا پای جان ایستادگی خواهند کرد.
پژمانفر ادامه داد: متاسفانه در کشور در جهت حمایت از تولید ملی برای کل صنایع قدم مناسبی برداشته نشده است و متاسفانه مجلس هم در این موضوع شریک است، این موضوع باعث سوء استفاده وارد کنندگان و پایمال شدن جایگاه تولیدکنندگان شده است.
رشد بی حساب جرائم رانندگی نگران کننده است
وی اظهار داشت: مالیات و جریمه در تمام دنیا ابزار درآمد نیست بلکه ابزار هدایت رفتار است، اما امروز پیش بینی رشد بی حساب در جرائم، حتی در جرائم را هنمایی و رانندگی و اخذ مالیات در اعتبارات سال 98 موجب نگرانی‌های شدید در سال 98 است. امروز ما دستگاه‌هایی راه اندازی کرده‌ایم که جریمه کنند تا حیاط خود را داشته باشند.
نماینده مردم مشهد و کلات تاکیدکرد: مطالبات معلولین مظلوم که تعدادی از آنها  در این موضوع درخواستهای متعدد دارند دلالت بر این دارد که انگار به مشکلات آنها رسیدگی نمی‌شود. اینجانب ضمن حمایت از قشر ضعیف و مظلوم امیدوارم دولت نسبت به اجرایی شدن کنوانسیون بین الملی حقوق افراد دارای معلولیت مصوب سال 87 و قانون حمایت از حقوق معلولان سال 96  و تصویب نامه هیئت دولت اقدامات لازم را در خصوص معلولین داشته باشد.
لزوم راه اندازی ستاد ساماندهی بازار
وی اظهار کرد:  متاسفانه قیمت های کالاها در نوسانات ارزی با نرخ دلار بالا میرود اما در کاهش قیمت دلار هیچ گونه قیمتها تنزل پیدا نکرده است. آیا وقت راه اندازی ستاد ساماندهی بازار که باید با مشارکت کلیه ظرفیت‌های کشور راه اندازی شود نشده است؟
جشنواره عمار حصار ظالمانه اطراف سینما را شکست
پژمانفر بیان کرد: بر خود لازم می‌دانم از برگزارکنندگان جشنواره عمار نهایت  تشکر را داشته باشم که حصار ظالمانه اطراف سینما را شکستند و امیدوارم این جوانان وضعیت نابسامان سینما را با ورود خود در سال‌های آتی اصلاح کنند.
خروجی سد دوستی صفر شده است/ 50 درصد نیاز آب شرب مشهد از سد دوستی تامین می‌شد
عضو هیات رئیسه کمیسیون فرهنگی در مجلس شورای اسلامی با اشاره به موضوعات حوزه انتخابی خود اظهار داشت: متاسفانه شرایط بسیار سختی را در مشهدالرضا ایجاد شده است، صفر شدن خروجی سد دوستی که روزی بیش از 50 درصد آب شرب این شهر را تامین می‌کرد، امری نیست که به سادگی بتوانیم از کنار آن عبور کنیم. حذف ردیف حاشیه شهری مشهد نیز امری نیست که قابل پذیرش باشد. کاهش اعتبارات قطار برقی مشهد، عدم اهتمام به اجرای مصوبه شورای عالی معماری و شهرسازی، از جمله مشکلات حوزه انتخابی اینجانب است. ضمن خیر مقدم به استاندار جدید این استان که خدمتشان خواهیم رسید، از ایشان توقع داریم به مشکلاتی که امروز انباشته شده است رسیدگی کند. ما نسبت به افزایش سهم مالیاتی که موجب افزایش فشار بر مردم هست، معترض هستیم.
وی ادامه داد: ضمن تبریک به هواداران تیم پدیده اعلام می‌کنم تا زمانی که در این مسئولیت نمایندگی این شهر هستم حامی افزایش جایگاه ورزش در این استان خواهم بود، تمامی ما باید تلاش کنیم جایگاه از دست رفته  ورزش به استان برگردد.  
کاهش نرخ جمعیت نگران کننده است/ وام ازدواج پاسخگوی چند در صد از نیاز جوانان برای تشکیل خانواده است؟
پژمانفر  در پایان خاطر نشان کرد:سرعت و شیب کاهش جمعیت  در کشور فراتر از تصور و پیش بینی جمعیت شناسان بوده و روند نگران کننده ای دارد، آقای دکتر لاریجانی ما مشکل جمعیت داریم، بیش از 4 سال و نیم از ابلاغ سیاست های کلی جمعیت توسط مقام معظم رهبری می‌گذرد اما متاسفانه هیچ قانون مدونی در نهاد های کشور نداریم، به عنوان نمونه سوال می‌کنم، مبلغ وام ازدواج جواگوی چند درصد از نیاز خانواده‌ای که می‌خواهد تشکیل شود؟ قانون تسهیل ازدواج بهدستگاه‌های قضایی ابلاغ شده است اما تا کنون بعد از گذشت یک سال هیچ اقدامی صورت نگرفته است. 
موضوع عفاف و حجاب با رویکرد امنیتی حل نمی‌شود
ارسال دیدگاه
اخبار روز
ضمیمه