معافیت های مالیاتی و بیمه ای و تسهیلات ارزان قیمت در اختیار تعاونی ها قرار می گیرد

کرمانشاه – مهسا باغفلکی خبرنگار اقتصادسرآمد- مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه در مصاحبه با صدا و سیما، گفت: معافیت های مالیاتی، بیمه ای و برخورداری از تسهیلات ارزان قیمت از جمله مشوق های هستند که تعاونی های استان می تواننداز آن بهره مند می شوند.
 مختار احمدی با اشاره به خط اعتباری سه هزارمیلیارد تومانی دولت برای تعاونی ها از طریق بانک توسعه تعاون در کشور گفت: سهم استان کرمانشاه از این اعتبارات بیش از 50 میلیارد تومان می باشد.
مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه با بیان اینکه شرکت های تعاونی دانش بنیان در اولویت برخورداری از معافیت های مالیاتی و بیمه ای قرار دارند ادامه دئاد: شرکت های تعاونی دانش بنیان در اولویت اول دریافت تسهیلات قرار دارند.
وی افزود: چنانچه بخش تعاونی استان موفق به جذب سهمیه 50 میلیارد تومان شود، محل خوبی برای اشتغال دانش آموختگان دانشگاهی در استان می باشد.
مختار احمدی با اشاره به دو مشکل اصلی جوانان در راه اندازی کسب و کار اشاره نمود و گفت: صندوق ضمانت سرمایه گذاری بخش تعاون برای تضمین بازپرداخت تسهیلات و استفاده از سرمایه های اندک اعضاء با تشکیل تعاونی، مشکل راه اندازی کسب و کارها را تاحدود زیادی مرتفع می شود.
وی در ادامه با اشاره به اینکه بزرگترین بیمارستان منطقه غرب کشور به صورت تعاونی اداره می شود، اضافه نمود: در استان کرمانشاه بیش از 38 هزار واحد مسکونی، توسط تعاونی ها مسکن تحویل مردم شده است.
مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان به وجود 3 هزار و 200 تعاونی در بخش های تولیدی، صنعتی و مسکن و مصرف استان فعال هستند ادامه داد: 400 هزار از جمعیت استان در تعاونی های مرزنشین فعالیت می کنند.
معافیت های مالیاتی و بیمه ای و تسهیلات ارزان قیمت در اختیار تعاونی ها قرار می گیرد
ارسال دیدگاه
اخبار روز
ضمیمه