استاندار گیلان :

۵۷ هزار میلیارد ریال اعتبار سفر رییس جمهور به گیلان اختصاص یافت

رشت - استاندار گیلان با اشاره به اقدامات دولت برای توسعه در استان گفت: از رقم اعتباری مصوب سفر نخست رئیس جمهور به استان در بهمن ماه ۱۴۰۰ تا کنون ۵۷ هزار میلیارد ریال آن تا ابتدای آذرماه ابلاغ شده است.
به گزارش اقتصادسرآمد، اسدالله عباسی در پیش از خطبه‌های نماز جمعه این هفته لنگرود در جمع نمازگزاران این شهر افزود: در سفر نخست رئیس جمهوری به استان حدود ۲۰۰ هزار میلیارد ریال اعتبار برای فعالیت‌های عمرانی و اقتصادی استان در نظر گرفتیم که ۷۵ هزار میلیارد ریال آن برای حوزه عمرانی بود و تا ۵۷ هزار میلیارد ریال آن ابلاغ شده و مابقی در حال تخصیص است.
وی با اشاره به اجرای پروژه‌های بزرگ و ملی در استان از جمله آزادراه رشت - قزوین گفت: برای تکمیل باقیمانده این آزادراه بیش از ۲۴ هزار میلیارد ریال فقط از محل اعتبارات سفر رئیس جمهوری اختصاص یافته است که این علاوه بر رقمی است که از محل تسهیلات
وی همچنین با اشاره به ساخت شناورها و تکمیل خطوط ریلی اصلی استان افزود: پروژه ریلی رشت - کاسپین کریدور شمال و جنوب(دریای خزر به دریای عمان و خلیج فارس) را تکمیل و به هم متصل می کند.
وی عنوان کرد: اگرچه ممکن است این پروژه ها در لنگرود اجرا نشده باشد اما می تواند بخش اقتصادی در استان را شکوفا کرده و تحول ایجاد کند.استاندار گیلان اظهار کرد: پروژه‌های راه آهن رشت- کاسپین و باقی مانده آزادراه رشت- قزوین تا نیمه اول اسفند ماه با حضور رئیس جمهوری به بهره‌برداری می‌رسد.
عباسی با تاکید براینکه زمانی که درآمد استانی بالا می‌رود، منابع نیز به صورت عادلانه برای همه مناطق استان توزیع می‌شود، افزود: در گذشته فقط بر اساس تمرکز جمعیت اعتبارات توزیع می شد اما اکنون بر اساس محرومیت، تمرکز جمعیت، وسعت و تراز توسعه و پیشرفت بودجه توزیع می شود تا عدالت رعایت شود.
وی با اشاره به اهمیت اقتصاد دریا محور اظهار کرد: در لنگرود هم پروژه های بزرگی در حال اجراست به طور مثال بندر چمخاله اکنون با ۴۲۰ میلیارد تومان آماده سرمایه‌گذاری است.
۵۷ هزار میلیارد ریال اعتبار سفر رییس جمهور به گیلان اختصاص یافت
ارسال دیدگاه
اخبار روز
ضمیمه