در قالب طرح تحول زمین شناسی؛

۷۵ پروژه زمین شناسی  و اکتشافی در کردستان به اجرا درآمد

سنندج - رئیس سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور گفت: ۷۵ پروژه زمین شناسی و اکتشافی در قالب طرح تحول زمین شناسی و اکتشاف ذخایر معدنی از خرداد سال ۱۴۰۱ تاکنون در استان کردستان به اجرا درآمده است.
به گزارش اقتصادسرآمد، علیرضا شهیدی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: طرح تحول زمین شناسی و اکتشافات ذخایر معدنی کشور سال ۱۴۰۰ از خراسان جنوبی آغاز شد.
وی تصریح کرد: بر اساس برنامه ریزی انجام شده در راستای اجرای این طرح و ظرف سه سال ۲۵۰ هزار کیلومتر از مساحت کشور که دارای ظرفیت مواد معدنی است را زیرپوشش قرار می دهد.
وی با بیان اینکه کردستان دومین استان کشور در اجرای این طرح بوده است، افزود: ۲۵ سلول ۵۰ هزار معادل ۷۵ پروژه در سه لایه زمین شناسی ژئوشیمیایی، زمین شناسی اقتصادی و ژئوفیزیک هوایی در این استان مورد مطالعه قرار داده شد.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رئیس سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور ادامه داد: ۲۱ هزار کیلومتر خطی برداشت های ژئوفیزیک هوایی برای اکتشاف ذخایر پنهان معدنی در این استان انجام شده که بیشتر این عملیات مربوط به منطقه دیواندره بوده است.
شهیدی یادآور شد: ۵۳ درصد مساحت کردستان که ظرفیت مواد معدنی را دارد شامل این طرح شده است و امید می رود تا نیمه نخست سال ۱۴۰۳ از اکتشافات انجام شده در طرح تحول رونمایی شود.
وی اضافه کرد: مواد فلزی و غیرفلزی خوبی در استان کشف شده که کارهای مطالعات تکمیلی آن ها در حال انجام است و سال آینده به تفصیل آنرا ارائه می کنیم.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رئیس سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور افزود: بعد از کردستان طرح تحول در استان های آذربایجان غربی، قم، اصفهان و مرکزی آغاز شد و امسال هم در یزد آنرا انجام می دهیم.
۷۵ پروژه زمین شناسی  و اکتشافی در کردستان به اجرا درآمد
ارسال دیدگاه
اخبار روز
ضمیمه