صفایی در گردهمایی معاونین فنی و مهندسی بنادر کشور:

ضرورت توسعه و ایجاد زیرساخت‌های جدید در حوزه بندری و دریایی


معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی بر ضرورت توسعه و ایجاد زیرساخت‌های جدید در حوزه بندری و دریایی تاکید کرد و گفت: توان بالای بخش فنی و مهندسی داخلی به عنوان بازوی عامل سازمان بنادر و دریانوردی، عمل می‌کند.
به گزارش اقتصادسرآمد، علی‌اکبر صفایی در گردهمایی معاونین فنی و مهندسی بنادر کشور ضمن تبریک فرارسیدن اعیاد ماه شعبان و تقدیر از تلاش‌های مهندسی صورت گرفته در سال ۱۴۰۲ که منجر به افتتاح پروژه‌های حائز اهمیت در سطح بنادر کشور شد، اظهار داشت: مدیریت مناسب بر موضوعات زمان، هزینه و کیفیت در تحقق بهنگام اهداف و برنامه‌های سازمانی از اهمیت بالایی برخوردار است و رعایت سیاست‌های کلان و برنامه‌های محوری سازمان که با تلاش ارکان مختلف تدوین شده، لازمه حفظ و استمرار حرکت رو به رشد سازمان بنادر و دریانوردی است.
وی با تاکید بر توجه ویژه نسبت حفظ و صیانت از زیر ساخت‌ها و تجهیزات ارزشمند دریایی و بندری موجود، بیان کرد: در عین حال پرداختن به توسعه و ایجاد زیرساخت‌های جدید در حوزه بندری و دریایی از اهمیت بالایی برخوردار است.
وی آموزش‌های مستمر و تقدیر از ارکان پروژه‌های موفق و تاثیرگذار سازمان بنادر در بخش مهندسی را قوام بخش معنوی و حرفه‌ای مهندسان و دست‌اندرکاران پروژه‌های این سازمان برشمرد و خاطرنشان کرد: تقویت روزافزون توان فنی و مهندسی داخلی کشور در بخش دریایی و بندری به عنوان بازوی عامل سازمان بنادر و دریانوردی، بسیار مهم است.
صفایی همچنین ضمن یادآوری میزان انبوه زیرساخت‌های ایجاد شده توسط سرمایه‌گذاران بخش خصوصی در کشور، اظهار داشت: استمرار و تقویت نقش حمایتی ارکان مهندسی و مدیریتی بنادر از سرمایه‌گذاران، تداوم بخش حضور بیش از پیش سرمایه‌گذاران خواهد بود و موجب رشد موثر سرمایه‌گذاری بخش خصوصی خواهد بود.
گفتنی است نشست یک روزه معاونین فنی و مهندسی بنادر کشور به منظور بررسی اهداف و دستاوردهای سال ۱۴۰۲ و برنامه‌ریزی برای سال آتی با حضور معاون مهندسی و توسعه امور زیربنایی، مدیران کل، مجریان طرح های توسعه‌ای، معاونین فنی و مهندسی بنادر و روسای ادارات ستادی بنادر کشور، برگزار شد.
صفایی با بیان آنکه انجام به موقع و با کیفیت پروژه‌های ساخت و تجهیز نیازمند بهره‌مندی از خدمات متخصصین مجرب حقیقی و حقوقی بوده و هزینه نمودن در این بخش از هدر رفتن منابع ناشی از تاخیر در تحقق پروژه‌ها و عدم النفع‌های بعدی جلوگیری می‌ نماید فلذا لازم است تا متناسب با این نگاه از منابع در اختیار در جهت استفاده از این پتانسیل ها بهره گیری لازم انجام پذیرد.
ضرورت توسعه و ایجاد زیرساخت‌های جدید در حوزه بندری و دریایی
ارسال دیدگاه
اخبار روز
ضمیمه