وزیر اقتصاد:

صنعت بیمه ریسک سرمایه گذاری را پوشش دهد

وزیر امور اقتصادی و دارایی خواستار پوشش ریسک سرمایه گذاری و تولید از سوی صنعت بیمه شد و گفت: امروز مشکل تولیدکنندگان، فقط جهش ارز نیست بلکه «عدم النفع» نیز باید مورد توجه قرار گیرد.
«فرهاد دژپسند» افزود: اگر بخواهیم نقش صنعت بیمه را در رشد اقتصادی کشور تعیین کنیم، باید نگاهی دقیق تر به این بخش داشته باشیم.
وی افزود: دغدغه تحریم ها به ویژه برای رکن اصلی اقتصاد یعنی سرمایه گذاران و تولیدکنندگان باید برطرف شود و بیمه بررسی کند که چگونه می تواند این نگرانی ها را رفع کند.
به گفته دژپسند، بخش تولید علاوه بر مسایلی چون ارز، با مخاطراتی مانند «عدم النفع» نیز مواجه است؛ شاید این کار برای صنعت بیمه خوشایند نباشد اما در همه جای دنیا این مقوله پذیرفته شده و صنعت بیمه برای آن راهکار دارد.
وی افزود: در شرایطی که تولیدکنندگان با مشکلاتی نظیر کمبود مواد اولیه مواجه می شوند، صنعت بیمه باید این موارد را مورد توجه قرار داده تا کاهش تولید پوشش داده شود.
وزیر اقتصاد با بیان اینکه بیمه می تواند موارد غیرقابل کنترل و غیرقابل پیش بینی را پوشش دهد، گفت: اینکه فقط 2 سال رشد سرمایه گذاری در کشور مثبت باشد، علامت خوبی نیست و باید برای آن فکری کرد.

 بیمه البرز سال آینده 100درصد خصوصی می شود
دژپسند در ادامه سخنان خود بر لزوم خصوصی سازی تاکید کرد و گفت: با تصویب دولت در بودجه 98، همه سهم دولت در بیمه البرز واگذار و این شرکت خصوصی می شود.
وی خواستار بهادارسازی اوراق بیمه ای شد و افزود: در شرایط تحریم، این روش ها برای مردم و صنعت بیمه بسیار راهگشا خواهد بود.
وزیر اقتصاد با تاکید بر اینکه افزایش ضریب نفوذ صنعت بیمه فقط با اجباری شدن برخی رشته ها توسعه پیدا نمی کند، خواستار ارایه محصولات نوآورانه در صنعت بیمه شد.
بیست و پنجمین همایش ملی بیمه و توسعه با رویکرد «صنعت بیمه، نوآوری و فناوری اطلاعات» با حضور «اسحاق جهانگیری» معاون اول رییس جمهوری، وزیر اقتصاد، رییس کل بیمه مرکزی و مدیران عامل شرکت های بیمه و فعالان این صنعت صبح امروز (سه شنبه) در برج میلاد تهران برگزار شد.
در پایان مراسم افتتاحیه این همایش، ۶ استارتاپ «مرکوری»، «ایپاد»، «جهش»، «پیشخوان خدمات بیمه»، «آوانس» و «داناتک» به عنوان کسب و کارهای نوپا در صنعت بیمه با رویکرد فناوری اطلاعات رونمایی شد.
صنعت بیمه ریسک سرمایه گذاری را پوشش دهد
ارسال دیدگاه
اخبار روز
ضمیمه