در مراسم اهدای۱۴۰ جهیزیه به نوعروسان کردستانی اعلام شد

راه‌اندازی دهکده اقتصاد مقاومتی در کردستان

به گزارش اقتصاد سرآمد - جانشین فرمانده سپاه بیت‌المقدس کردستان گفت: به همت سپاه دهکده اقتصاد مقاومتی در استان راه‌اندازی شده است.
 به گزارش  اقتصاد سرآمد به نقل از خبرگزاری فارس از سنندج، حمزه فلاح در مراسم اهدای جهیزیه به ۱۴۰ نوعروس استان اظهار کرد: امروز همه ما خود را مدیون شهدا رزمندگان و پیشمرگان کُرد مسلمان می‌دانیم چرا که کردستان با تقدیم پنج هزار و ۴۰۰ شهید ولایتمداری و اعتقاد خود را ثابت کرده است.
وی با اشاره به اینکه باید همه ما در کنار هم و با مشارکت مردم در فعالیت‌ها خدمت کنیم، افزود: سپاه بیت‌المقدس در راستای توجه به منویات مقام معظم رهبری اقداماتی را در حوزه سازندگی و محرومیت‌زدایی انجام می‌دهد.
وی کمک به زوج‌های جوان و تهیه جهیزیه را یکی از ماموریت‌های سپاه است تاکنون ۳۷۲ مورد جهیزیه به زوج‌های جوان نیازمند کمک شده است که در این راستا از ظرفیت خیرین نیز بهره‌ برده‌ایم.
جانشین فرمانده سپاه بیت‌المقدس کردستان یادآور شد: خیرین باید همواره سپاه را یاری دهند تا زمینه حمایت بیش از پیش جوانان و آینده‌سازان این مرز و بوم در استان فراهم شود.
فلاح از دستگاه‌های اجرایی استان خواستار کمک، همدلی و همکاری شد و گفت: دستگاه‌های اجرایی نباید تصور کنند که ما رقیب آن‌ها هستیم بلکه باید در کنار سپاه با یکدلی و همسو و هم‌جهت هم فعالیت کنند.
وی اعلام کرد: از دستگاه‌های اجرایی انتظار می‌رود براساس ظرفیتی که دارند بسیج سازندگی را در تحقق اهدافشان یاری دهند چرا که امروز شاهد انجام کارهای بسیاری در حوزه سازندگی و محرومیت‌زدایی هستیم و علاوه بر آن نیز در حوزه اشتغال فعالیت‌های گسترده‌ای صورت گرفته است.
وی با اشاره به اینکه سپاه در حوزه اشتغالزایی حداقل پنج میلیون و حداکثر 15 میلیون تومان تسهیلات پرداخت می‌کند، گفت: سال گذشته برای 131 پروژه و امسال نیز برای 122 پروژه وام پرداخت شد.
جانشین فرمانده سپاه بیت‌المقدس کردستان اضافه کرد: برای هدفمند کردن اوقات فراغت جوانان اردوهای جهادی در استان برگزار شد و همچنین 475 گروه جهادی در استان برای خدمت به مردم تشکیل شده است.
فلاح راه‌اندازی دهکده اقتصاد مقاومتی را از فعالیت‌های دیگر سپاه بیت‌المقدس در استان کردستان دانست و خاطرنشان کرد: راه‌اندازی دو استخر پرورش ماهی با ظرفیت‌های 3.5 و 15 تن و همچنین فعال کردن 60 سوله برای پرورش قارچ از اقداماتی است که در حوزه اشتغالزایی انجام گرفته است.
وی اضافه کرد: در حال حاضر نیز مطالعه چندین هکتار زمین برای انجام طرح‌هایی در حوزه اقتصاد مقاومتی را در دست اقدام و اجرا داریم و با کمک کمیته امداد امام خمینی هنیز یک‌هزار پروژه تعریف شده که تاکنون 250 پروژه آن آغاز شده است.
وی اظهار کرد: باید با اعتقاد و باور به این موضوع که می‌توان با روحیه جهادی هرکاری را پیش برد فعالیت کنیم و ادارات و دستگاههای اجرایی تا جایی که می‌توانند با استفاده از ظرفیت بسیج و سپاه به ایجاد اشتغال در استان کمک کنند.
جانشین فرمانده سپاه بیت‌المقدس کردستان هدف سپاه را حل مشکلات خواند و گفت: زمانیکه وارد یک محله یا روستا برای انجام پروژه‌ای قدم می‌گذاریم سه تا پنج سال باید فعالیت عمرانی و یا فرهنگی خود را تکمیل کنیم تا بتوانیم به درستی به مردم خدمت کرده باشیم.
فلاح به فعالیت‌های دیگری از جمله زمین‌های ورزشی و ایجاد پارک بازی ویژه کودکان به عنوان دیگر پروژه‌های انجام شده توسط سپاه اشاره کرد و گفت: 50 درصد این اعتبار این پروژه‌ها آورده سپاه و 50 درصد دیگر کمک سایر ارگان‌ها مانند شهرداری، شورای شهر و بهزیستی است.
وی در پایان اضافه کرد: اگر می‌خواهیم محرومیت‌ها را از بین ببریم باید برای حل مشکلات معیشتی مردم اقدام نماییم.
اهدای جهیزیه به ۱۴۰ نوعروس استان توسط سپاه بیت‌المقدس و از محل اعتبارات قرارگاه حمزه سیدالشهدای نیروی زمینی سپاه انجام گرفت.
راه‌اندازی دهکده اقتصاد مقاومتی در کردستان
ارسال دیدگاه
اخبار روز
ضمیمه