فرایند سرمایه گذاری بخش خصوصی تسهیل شودعلیرضا آشناگر در نشست شورای برنامه ریزی، توسعه و ستادفرماندهی اقتصاد مقاومتی استان سمنان در سالن جلسات یادگار امام(ره) استانداری سمنان افزود: توجه به قلب سرمایه گذاری داخلی راهکار برون رفت از مشکلات اقتصادی در شرایط تحریم است.
به گزارش اقتصاد سرآمد، وی ابراز داشت: قوانین باید به نفع سرمایه گذار و بخش خصوصی وضع شود و قوانین مزاحم و دست و پاگیر مورد بازنگری و اصلاح قرار بگیرد.
استاندار سمنان با بیان این که نباید تنها اتکای تکمیل طرح های نیمه تمام، اعتبارهای دولتی باشد، تصریح کرد: تکمیل طرح های نیمه تمام و دارای پیشرفت فیزیکی بالا باید در اولویت سرمایه گذاری های بخش خصوصی قرار بگیرد.
وی خاطر نشان کرد: نمایندگان استان سمنان از ظرفیت های این استان محسوب می شود و باید از این فرصت در توسعه و رونق سمنان استفاده کرد.
آشناگر با بیان این که نرخ بیکاری در استان سمنان 6.6 درصد است، بیان کرد: پایین بودن نرخ بیکاری در این استان دستاوردی بزرگی محسوب می شود و نشان از اشتغال و رونق تولید دارد.
استاندار سمنان گفت: تامین آب پایدار شرب، توسعه صنایع تبدیلی و تکمیلی کشاورزی استان سمنان بر پایه محصولات پروتئینی، تحقق راهبرد سمنان مقصد تازه گردشکری، جلب مشارکت بنیادهای توسعه ای در اقتصاد مناطق مستعد، تکمیل دالان ارتباطی شرق به غرب و شمال به جنوب از اولویت های استان سمنان است. وی احداث یک هزار هکتار گلخانه و سایه بان در اراضی کشاورزی این استان، تکمیل مطالعات اکتشافی مقدماتی و توسعه زیر ساخت های معدنی در پهنه استان با هدف توسعه صادرات و توسعه انرژی های نوین با تاکید بر استفاده از انرژی خورشیدی را از دیگر اولویت های استان سمنان عنوان کرد.
به گزارش ایرنا، نشست شورای برنامه ریزی، توسعه و ستادفرماندهی اقتصاد مقاومتی استان سمنان با حضور نمایندگان مردم شاهرود و میامی و مردم گرمسار و آرادان در مجلس شورای اسلامی و دیگر مدیران به ریاست علیرضا آشناگر استاندار سمنان برگزار شد و درباره لایحه بودجه سال آینده و ظرفیت های استان برای اشتغال و توسعه اقتصادی بحث و تبادل نظر شد.
فرایند سرمایه گذاری بخش خصوصی تسهیل شود
ارسال دیدگاه
اخبار روز
ضمیمه