تاریخ انتشار:1402/3/13
اتصال مراکز تولیدی و کارخانجات زیرمجموعه شستا به شبکه ریلی، همکاری استراتژیک راه آهن و شستا

در نشست مدیران عامل راه‌آهن و شستا مطرح شد؛

اتصال مراکز تولیدی و کارخانجات زیرمجموعه شستا به شبکه ریلی، همکاری استراتژیک راه آهن و شستا

اقتصادسرآمد - نشست مدیر عامل راه‌آهن با مدیرعامل شستا برگزار شد و طی آن، طرفین بر همکاری مشترک جهت اتصال مراکز تولیدی و کارخانجات زیرمجموعه شستا به شبکه ریلی و همچنین سرمایه‌گذاری شستا در حوزه‌های زیرساخت و ناوگان ریلی تاکید کردند.


به گزارش اقتصادسرآمد، همزمان با میلاد حضرت امام رضا (ع)، نشست دکتر سید میعاد صالحی، معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل راه‌آهن و دکتر ابراهیم بازیان، مدیرعامل شستا (شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی) با هدف گسترش همکاری به منظور ارتقای حمل و نقل ریلی و استفاده از ظرفیت‌های طرفین، روز چهارشنبه مورخ ۱۰ خرداد در ساختمان شهدای راه‌آهن برگزار شد.
دکتر صالحی در ابتدا، ضمن تبریک میلاد امام رضا (ع) بیان داشت: می‌توانیم ارتباط خوبی را بین شستا و راه‌آهن داشته باشیم و کارخانجاتی که قابلیت لازم را دارند، به شبکه ریلی کشور متصل نمائیم.
وی با یادآوری اینکه هر چقدر بار از روی جاده به ریل منتقل شود، به نفع کشور خواهد بود، تاکید کرد: مزیتهای رقابتی مهمی شامل منابع معدنی و همچنین نفت، گاز و پتروشیمی برای کشور ما وجود دارد که ما می‌توانیم با جابه‌جایی آن‌ها از طریق ریل، به نحو احسن از این مزیت‌ها استفاده کنیم که ما در را‌ه‌آهن کاملا آمادگی همکاری و انجام آن را داریم.
مدیرعامل راه‌آهن با اشاره به امضای موافقت‌‌نامه مورخ ۹ خرداد راه‌آهن با شرکت بهینه سازی مصرف سوخت که در جهت اجرایی‌سازی ماده ۱۲ قانون رفع موانع صورت پذیرفت، تصریح کرد: این موافقت‌نامه کاملا به نفع سرمایه‌گذران حمل و نقل ریلی و جذابیت هرچه بیشتر این حوزه برای سرمایه‌گذاران به امضا رسیده است.
دکتر صالحی از پیشنهاد مدیرعامل شستا جهت تشکیل کارگروه مشترک به منظور تهیه نقشه راه همکاری‌های راه آهن و شستا استقبال نموده و خاطرنشان کرد: در خصوص کلیات موضوع موافق و آماده‌ایم؛ جزئیات نیز به سرعت در کارگروه مشترک جمع‌بندی شود.

ضرورت اتحاد استراتژیک راه‌آهن و شستا در انجام ماموریت‌های مشترک
دکتر ابراهیم بازیان، مدیر عامل شستا نیز در این نشست، به تشریح اهم فعالیت‌های شستا در حوزه‌هایی نظیر استخراج معادن و تولید فولاد، بازار سرمایه، کشتیرانی، پتروشیمی، تولید سیمان و ... پرداخت و اظهار کرد: متاسفانه کشور طی ۱۰ سال گذشته با رکود مواجه بوده است. با شروع به کار دولت سیزدهم، اکنون امیدواری همه مردم و مسئولین هست که اقدامات اساسی و جهادی در کشور صورت پذیرد.
مدیرعامل شستا با بیان اینکه حوزه های مختلف از جمله تولید ریل، پیمانکاری ساخت، کارخانجات تولید کننده بارهای حجیم و موضوع تامین مالی همگی در شستا وجود دارند تاکید کرد: ما باید با راه‌آهن به یک تفاهم استراتژیک برسیم. مجموعه راه آهن به دلیل قدمت دیرینه‌اش و اهمیت بالای آن، نیاز به سرمایه‌گذاری فراوان دارد که شستا این آمادگی را دارد. 
 دکتر بازیان عنوان کرد: اکنون مجموعه کارخانجات سیمان کشورمان، حدود ۹۰ میلیون تن سیمان تولید می‌کنند. در این حوزه، ۳۵ درصد تولید سیمان کشور از سوی شرکت‌های شستا تولید می‌شوند که علاقمندیم ۱۷ کارخانه سیمان ما به شبکه ریلی متصل شوند.
گفتنی است؛ در این نشست جمعی از معاونان و مدیران راه‌آهن و همچنین مدیران هلدینگ‌های ذیل شستا نیز حضور داشتند.

برچسب ها : مراکز تولیدی شستا راه‌آهن

اخبار روز
ضمیمه