تاریخ انتشار:1402/8/14
راه‌آهن همدان- سنندج فرصت جدید ترانزیتی برای کشور

وزیر راه و شهرسازی مطرح کرد؛

راه‌آهن همدان- سنندج فرصت جدید ترانزیتی برای کشور

اقتصادسرآمد - وزیر راه و شهرسازی راه‌آهن همدان- سنندج را یک فرصت جدید و بی بدیل ترانزیتی برای کشور دانست و گفت: طراحی ادامه این خط ریلی به سمت مرز باشماق آغاز می‌شود.

به گزارش اقتصادسرآمد، مهرداد بذرپاش در افتتاحیه پروژه راه آهن همدان- سنندج با حضور رییس جمهور اظهار کرد: این پروژه یکی از محورهای اصلی مواصلاتی کشور است و با دستور رییس جمهور طراحی راه آهن سنندج - باشماق را نیز آغاز می کنیم که این مهم تاثیر فراوانی در بخش های مختلف استانی و ملی دارد.

بذرپاش ادامه داد: راه‌آهن همدان- سنندج یک فرصت جدید و بی بدیل ترانزیتی برای کشور است و طراحی ادامه این خط ریلی به سمت مرز باشماق با دستور رئیس جمهور آغاز می‌شود.

وی با بیان اینکه ایران سرزمین فرصت های لجستیکی و ترانزیتی است، اضافه کرد: یکی از اصلی ترین رئوس فعالیت های وزارت راه و شهرسازی تکمیل راه های مواصلاتی اصلی است که قدرت آفرین است زیرا علاوه بر تولید ثروت، دسترسی مردم را بیشتر می کند.

وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: راه آهن همدان- سنندج علاوه بر توسعه اقتصادی استان کردستان؛ کریدور شرقی - غربی و شمال به جنوب را به هم وصل می کند که ثروت ملی به شمار می رود.

بذرپاش ادامه داد: این پروژه مطالبه قدیمی مردم کردستان بوده که در دولت سیزدهم با عزم و اراده مسوولان کشوری و استانی به سرانجام رسید.

برچسب ها : راه آهن همدان-سنندج وزیر راه و شهرسازی مرز باشماق

اخبار روز
ضمیمه