تاریخ انتشار:1402/8/14
افتتاح و آغاز عملیات اجرایی ۳۵۵ پروژه راهداری در استان کردستان

با حضور وزیر راه و شهرسازی انجام شد؛

افتتاح و آغاز عملیات اجرایی ۳۵۵ پروژه راهداری در استان کردستان

اقتصادسرآمد - افتتاح و آغاز عملیات اجرایی ۳۵۵ پروژه راهداری با اعتبار ۳۷ هزار میلیارد ریال با حضور وزیر راه و شهرسازی انجام شد.

به گزارش اقتصادسرآمد، مهرداد بذرپاش وزیر راه و شهرسازی در مراسم افتتاح و آغاز عملیات اجرایی ۳۵۵ پروژه راهداری با اعتبار ۳۷ هزار میلیارد ریال در شهرستان دهگلان استان کردستان ضمن قدردانی از زحمت کشان حوزه راهداری استان گفت: امور روزمره‌ای که فعالان حوزه راهداری انجام می‌دهند، مانند بازگشایی و نگهداری راه‌ها و رفع نقاط حادثه خیز تاثیر قابل توجهی بر زندگی مردم دارد.

وی در ادامه با اشاره به اقداماتی که در پایانه مرزی مرز باشماق در استان کردستان برای زائرین اربعین حسینی انجام شد، گفت: اقدامات شایسته‌ای در این زمینه به ثمر نشست که افزایش چشمگیر عبور زائران از این پایانه مرزی را نسبت به سال‌های گذشته به همراه داشت. البته امیدواریم این جمعیت در سال‌های آینده همچنان رشد کند و در کنار خدمت رسانی به زائران، زمینه ساز توسعه اقتصادی استان باشیم.

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه راه اندازی راه‌آهن همدان-سنندج برای استان کردستان و کل کشور از اهمیت قابل توجهی برخوردار است، افزود: این مسیر ریلی می‌تواند شرقی‌ترین نقاط کشور را به غربی ترین نقاط آن متصل کند.

وی ادامه داد: وجود یک شاهراه ریلی می‌تواند توسعه صنایع آن استان را به همراه داشته باشد و اصولا لازمه توسعه یک منطقه زیرساخت‌های حمل و نقلی آن است. این در حالی است که از همین امروز، عملیات طراحی و اجرای راه‌آهن از سنندج تا مرز باشماق در دستور کار قرار می‌گیرد و در صورت نهایی شدن این طرح حمل و نقل ریلی از مرز ترکمنستان تا مرز عراق فعال می‌شود که تحقق آن پیامدهای قابل توجهی برای کشور به همراه خواهد داشت.

وزیر راه و شهرسازی در ادامه تاکید کرد: موضوع آسفالت سازی راه‌های روستایی استان نیز باید به صورت جدی در دستور کار قرار گیرد و همه روستاهای بالای ۱۰۰ خانوار دارای راه‌های آسفالت باشند.

وی در خصوص نقاط خادثه خیز راه‌های استان نیز گفت: اقدامات لازم توسط سازمان راهداری انجام شود تا نقاط حادثه خیز راه‌ها پیش از پایان سال رفع شود.

افتتاح ۱۳۷ پروژه به طول ۱۱۴۱ کیلومتر در استان کردستان

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به پروژه‌های متعددی که در استان کردستان به اجرا در آمده گفت: ۱۳۷ پروژه به طول ۱۱۴۱ کیلومتر در حال افتتاح است و حدود ۲۵۰۰ میلیارد تومان پروژه هم در حال آغاز است که تا پایان امسال و سال آینده به بهره‌برداری خواهد رسید.

بذرپاش با تاکید بر اهمیت افزایش کیفیت آسفالت‌ها نیز گفت: با توجه به شرایط جوی استان کردستان باید در راستای افزایش کیفیت آسفالت، اقدامات جدی صورت گیرد.

برچسب ها : وزارت راه و شهرسازی پروژه راهداری پایانه مرزی

اخبار روز
ضمیمه