تاریخ انتشار:1403/2/24
«معلم خصوصی ارزان و آنلاین برای شب امتحان» با یک تلفن!

«معلم خصوصی ارزان و آنلاین برای شب امتحان» با یک تلفن!

فیلیمومدرسه یکی از شرکت‌کنندگان سیزدهمین نمایشگاه اینوتکس بود و از فعالیت‌ها و دو قابلیت جدید این پلتفرم رونمایی شد.

به گزارش اقتصادسرآمد، مدیر محصول فیلیمومدرسه از فعالیت‌های جدید این پلتفرم خبر داد و از دو قابلیت جدید فیلیمومدرسه رونمایی کرد. روز گذشته سیزدهمین دوره نمایشگاه اینوتکس به پایان رسید. در این دوره شرکت‌های فناور و استارتاپی‌، کارگزاران و سرمایه‌گذاران شرکت داشتند. «فیلیمومدرسه» نیز یکی از شرکت‌کنندگان سیزدهمین نمایشگاه اینوتکس بود و روز گذشته مسعود گروسیان، مدیر محصول فیلیمومدرسه درمورد فعالیت‌ها و بخش‌های مختلف این برنامه ارائه داد.
رونمایی از قابلیت «معلم خصوصی» در فیلمو مدرسه 
گروسیان در ابتدای سخنانش ضمن خیرمقدم به حاضران، از یکی از قابلیت‌های جدید پلتفرم فیلیمومدرسه رونمایی کرد و گفت: از زمانی که پلتفرم فیلیمومدرسه راه‌اندازی شد همیشه برای ما سوال بود که آیا می‌شود تجربه کلاس‌های حضوری را شبیه‌سازی کرد یا خیر. بعد از بررسی فراوان برای بهبود عملکرد این پلتفرم و تکمیل مسیر آموزشی فیلیمومدرسه، تصمیم به حضور مستمر معلم در این مسیر گرفتیم. او ادامه داد: درنهایت به این ایده رسیدیم که هر کدام از دانش‌آموزان باید بتوانند هر زمانی که به معلم خصوصی احتیاج داشتند به مدت زمان ۳۰ دقیقه با یک معلم درارتباط باشند. وی افزود: عملکرد معلم‌ها توسط دانش‌آموزان و یک تیم از معلم‌های ارشد، بررسی و اندازه‌گیری می‌شود و درصورت عدم رضایت دانش‌آموزان، کلاس بررسی می‌شود. بازگشت بلیت در این قابلیت قطعی است زیرا ما در جستجوی فرصتی هستیم که معلم‌ها از سراسر ایران بتوانند با ما کار کنند و به صورت مستقیم از «فیلیمومدرسه» کسب درآمد کنند.
او تصریح کرد: قطعا این قابلیت جدید فیلیمومدرسه، علاوه بر فرصت عظیمی که برای اشتغال‌زایی فراهم می‌کند، از توان معلم‌های شریفی که به‌خاطر دور بودن از شهرهای بزرگ از چرخه فعالیت خارج شده‌اند استفاده می‌کند و همچنین برای دانش آموزانی که در یک شهر یا روستای دورافتاده هستند موقعیتی فراهم می‌کند تا بتوانند با معلم‌ها در شهرهای بزرگ ارتباط برقرار کنند.
مدیر محصول فیلیمومدرسه در ادامه اعلام کرد که از زمان آغاز به کار این پلتفرم تا امروز، مشترکان آن، ۱۳۵ میلیون دقیقه در فیلیمومدرسه درس خوانده‌اند که معادل یکسال فعالیت آموزش ۷۱۰ مدرسه‌ای است که به طور میانگین هفته‌ای ۷۵ دقیقه درس می‌خوانند.
فیلیمو مدرسه فقط ویدئو نیست 
مدیر محصول فیلیمومدرسه در ادامه نیز افزود: ما به ‌خاطر محتوای تصویری‌مان معروف شدیم و اکثر دانش‌آموزانی که با فیلیمومدرسه درس می‌خوانند ویدئوهای ما را تماشا‌ می‌کنند اما این مجموعه هر روز در حال گسترش و پیشرفت است. گروسیان با اشاره به خدماتی که فیلیمومدرسه به مخاطبان ارائه می‌دهد، خاطر نشان کرد: یکی از برنامه‌های جالب فیلیمو مدرسه که در یادگیری و کنترل زمان به دانش‌آموزان کمک می‌کند، «مشاوره و برنامه هفتگی» است. یعنی دانش‌آموزان می‌‎توانند هر هفته از مشاوران فیلیمومدرسه برنامه درسی دریافت کنند. این قابلیت علاوه بر کم هزینه بودن آن، به ارتقای کیفیت تحصیل نیز کمک می‌کند.
۹ لایه نظارتی برای ویدئوها و پاسخگویی به ۶۰ میلیون سوال
مدیر محصول فیلیمومدرسه در ادامه سخنانش با اشاره به ویدئوهای آموزشی این پلتفرم گفت: صفحه به صفحه کتاب‌های درسی پایه اول تا نهم تبدیل به ویدئوهای آموزشی شده و هر ویدئو قبل از انتشار باید از ۹ لایه نظارتی یک تیم آموزشی (۱۵۰ معلم) گذر کرده و به تایید برسد.
گروسیان همچنین با اشاره به پرمخاطب‌ترین درس فیلیمومدرسه می‌گوید که مقام اول بیشترین مدت تماشا در فیلیمو مدرسه به درس ریاضی کلاس هفتم می‌رسد.
او در ادامه با اشاره به یکی دیگر از امکانات فیلیمومدرسه گفت: تا امروز بیش از ۱۵ هزار سوال چند گزینه‌ای برای بچه‌ها طراحی شده که این سوالات دقیقا بعد از ویدئوی یک درس نمایش داده می‌شود و هدف اصلی آن تثبیت یادگیری دانش‌آموزان است. درواقع ما معتقدیم که سوال باید تکرار شود تا دانش‌آموز به پاسخ درست برسد. همچنین تا امروز بچه‌های فیلیمو مدرسه به ۶۰ میلیون سوال پاسخ داده‌اند که بسیار دلگرم‌کننده‌ است.
با «درسنامه» درس‌های قبلی را مرور کنید
گروسیان ادامه داد: دانش‌آموزان برای یادگیری بهتر باید خوب ببینند، خوب بشنوند و درس بخوانند. هر درس شامل یک یا چند درسنامه است که آموزش را به صورت مکتوب منتقل می‌کند. درواقع «درسنامه» یکی از قابلیت‌های فیلیمومدرسه است که همان جزوه درس‌‎ها محسوب می‌شود. محتوای درسنامه‌ها برای مرور دوباره در شب امتحان یا مواقع ضروری بسیار کاربردی است.
او در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به رقابت در فضای فیلیمومدرسه عنوان کرد: یکی دیگر از جذابیت‌های اپیلیکیشن فیلیمومدرسه رقابت سالم و تلاش محور است. فیلیمومدرسه هر هفته به چندین نفر از پرتلاش‌ترین دانش‌آموزهای هر پایه جایزه می‌دهد. رتبه‌بندی‌ها هم براساس دیتای دقیقی هست که مبنای تشویق تعدادی از مدرسه‌ها شده است. 
رکوردزنی با «شب امتحان» و «اردوی مهارتی»
گروسیان ادامه داد: فیلیمومدرسه برای شب امتحان دانش‌آموزان که مهمترین قسمت تحصیل هر پایه محسوب می‌شود نیز برنامه‌های خاصی دارد که شامل ویدئوهای ۲ ساعته جمع‌بندی و رفع اشکال در شب‌های امتحان درس‌های ریاضی، علوم، عربی و زبان انگلیسی می‌شود. این قابلیت که تازه افتتاح شده در ترم اول ۳ بار رکورد واچ‌تایم «فیلیمومدرسه» را شکسته و به یک میلیون دقیقه در روز رسیده است.
او تصریح کرد: به نظرم امروز بهترین موقعیت است برای اینکه این خبر را به دانش‌آموزان بدهم که به زودی محتوای شب امتحان ترم دوم در فیلیمو مدرسه منتشر خواهد شد.
گروسیان همچنین با اشاره به بخش «اردوی مهارتی» فیلیمومدرسه گفت: اردوی مهارتی بخشی از اپیلیکشن فیلیمومدرسه مدرسه محسوب می‌شود که در آن مهارت‌‎هایی به‌صورت مجازی به بچه‌ها آموزش داده می‌شود. مهارت‌هایی که در زندگی شخصی و در دنیای واقعی به دردشان خواهد خورد. محتواهایی مانند آموزش زبان انگلیسی، کره‌ای، رباتیک، نقاشی، برنامه‌نویسی و... که با تهیه اشتراک فیلیمومدرسه بچه‌ها می‌توانند به آن دسترسی پیدا کنند. تا امروز محبوب‌ترین محتوای غیردرسی فیلیمومدرسه هم «اسکرچ» که آموزش برنامه‌نویسی است، محسوب می‌شود.
گروسیان در پایان سخنانش با اشاره به استفاده رایگان دانش‌آموزان مناطق کم‌برخوردار و همچنین دانش‌آموزان افغانستانی از فیلیمومدرسه عنوان کرد: باعث افتخار ما است که اعلام کنیم، سال گذشته بیش از ۸ هزار دانش‌آموزش افغانستانی به‌صورت رایگان از فیلیمومدرسه استفاده کردند و تا امروز ۴۷ هزار دانش‌آموز از مناطق کم برخوردار ایران از فیلیمومدرسه به رایگان استفاده می‌کنند. 

برچسب ها : فیلیمو مدرسه آنلاین نمایشگاه اینوتکس

اخبار روز
ضمیمه