پشت پرده الحاق آستارا به اردبیل

طاها عبدالهی- سایت کارزار با ثبت کارزار جدایی شهرستان مرزی بندرآستارا گیلان و الحاق به استان اردبیل و جمع آوری امضا برای این کار روی نقطه حساسی انگشت گذاشته است.
این کمپین مواردی از قبیل درخواست جدایی آستارا از گیلان، الحاق به استان دوست و برادر اردبیل، عدم رسیدگی مسوولان گیلان به شهرستان آستارا، دوری آستارا از شهر رشت مرکز اداری گیلان، عدم نیاز گیلان به سواحل آستارا و نیاز استان اردبیل به بندر آستارا و سرمایه گذاری در صورت الحاق به استان اردبیل مطرح شده است.
سایت کارزار آگاهانه یا ناآگاهانه وارد معرکه خطرناکی شده است. نمایندگان اسبق و کنونی در مجلس و مردم آستارا بارها موضوع الحاق به اردبیل را رد کرده‌اند. معنولا جریان وابسته به گروه پان ترک‌ جدایی طلب “گاماج” و رسانه “گوناز.تی.وی” با شعار جدایی “آذربایجان جنوبی” که مقر اصلی آنها در کالیفرنیا قرار دارد چنین اقداماتی را سازماندهی و در شبکه های اجتماعی تبلیغ می‌کنند.
آخرین بار تلاش این جریان منجر به هجوم گروهی از طرفداران این جریان به آستارا، درگیری و تجمع هواداران این جریان در اردبیل شده بود و خودروهای پلاک گیلان در اردبیل مورد حمله قرار گرفتند. همچنین مردم آستارا نیز با تجمع در مقابل فرمانداری خواستار مقابله با این جریان شدند. سید حسن عاملی امام جمعه اردبیل آبی بر آتش ریخت و از عموم مردم اردبیل خواست تا به وسیله شعارهای این جریان تحریک نشوند.
متن کامل کمپین به شرح زیر است: 
درخواست الحاق آستارا به استان اردبیل
وزیر محترم کشور- نمایندگان محترم مردم آستارا در مجلس - با سلام و عرض ادب؛ از مسئولان استان اردبیل و آستارا و همچنین مسئولان محترم مربوطه خواهشمندیم جهت دور بودن آستارا از رشت، برای الحاق آستارا به استان اردبیل برای کاهش حدفاصل آستارا با مرکز استان و همچنین بهره‌برداری و توسعه و آبادانی آستارا تمام کوشش خود را کرده و آستارا به استان دوست و برادر اردبیل بپویندد.
پشت پرده الحاق آستارا به اردبیل
ارسال دیدگاه
اخبار روز
ضمیمه