موفقیت ایران زودتر از برنامه‌؛

داخلی‌سازی پره‌های توربین‌های نیروگاهی

مدیرعامل شرکت مادرتخصصی تولید نیروی برق حرارتی گفت: تحقق ساخت داخل نمودن پره‌های ثابت و متحرک تمامی توربین‌های واحدهای نیروگاهی کشور تا سال ۹۸ از اهداف شرکت برق حرارتی بوده که صددرصد محقق شده است.
به گزارش اقتصاد سرآمد به نقل از خبرگزاری تسنیم ، محسن طرزطلب مدیرعامل شرکت مادرتخصصی تولید نیروی برق حرارتی در جشنواره پژوهش و فناوری وزارت نیرو اظهار داشت: ارتقای کمپرسور گازی توربین‌های GEF 9 از جمله این پروژه‌ها بوده که موجب افزایش توان تولیدی بلوک سیکل ترکیبی به میزان 8 مگاوات در نیروگاه شهید رجایی شده است و برای انجام آن تنها نیاز به 2 الی 3 روز توقف هر واحد است.
وی افزود: پروژه طراحی و ساخت پایلوت پکیج پرتال تصفیه پساب روغنی بر پایه فناوری نانو از دیگر پروژه‌های مشترک برق حرارتی و وزارت نیرو در این دوره بوده است که نتیجه آن دستیابی به روشی عملیاتی و اقتصادی برای تصفیه پساب روغنی نیروگاه‌های تولید برق بر پایه نانوفناوری و ایجاد امکان بازچرخانی پساب در مقیاس پایلوت بوده است.
وی خاطرنشان کرد: پروژه مشترک دیگر در زمینه توسعه وخودکفایی صنعت برق،‌ توسعه دانش فنی فرایند پوشش دهی با استفاده از مواد آلیاژی نیتریدی نانوساختار بر پایه تیتانیوم بر روی پره توربین بخار با استفاده از تکنولوژی رسوب گذاری فیزیکی از فاز بخار باعث افزایش عمرکاری و کارایی توربین بخار شده است.
طرزطلب افزود: از اتفاق‌های مهم دیگری که توسط همکاری پژوهشگاه نیرو و همکاران شرکت برق حرارتی به نتیجه رسیده است، تدوین دستورالعمل استفاده از فیلترهای نانو در تهیه مشخصات فنی فیلترها در زمان سفارش در نیروگاه‌ها بوده است.
وی عنوان کرد: تدوین دستور‌العمل ارزیابی صلاحیت پیمانکاران تعمیرات اساسی نیروگاهی حرارتی و راه‌اندازی سامانه مر تبط نیز از دیگر اقدامات شرکت برق حرارتی در سال اخیر بوده است.
طزرطلب تاکید کرد: تحقق ساخت داخل نمودن پره‌های ثابت و متحرک تمامی توربین‌های واحدهای نیروگاهی کشور تا سال 98 از اهداف شرکت برق حرارتی بوده که صددرصد محقق شده است.
مدیرعامل شرکت برق حرارتی در ارتباط با پروژه‌های تحقیقاتی تقاضا محور نیروگاهی خاطرنشان کرد: از میان 160 اولویت سامانه سیب به 75 پروژه اولویت اصلی داده شده است و در این رابطه 5میلیارد تومان تخصیص منابع نیز صورت گرفته است.
وی افزود: حمایت از پروژه‌های فناوری و انعقاد قرارداد و تحویل پیش‌پرداخت به سازندگان محصولاتی که دارای قابلیت استفاده در نیروگاه‌هاست، از دیگر تصمیمات برق حرارتی در یک سال اخیر بوده است.
 داخلی‌سازی پره‌های توربین‌های نیروگاهی
ارسال دیدگاه
اخبار روز
ضمیمه