مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی:

نگاه ساختاری شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی باید به تجاری‌سازی باشد


    مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی گفت: شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی قراردادهای خوبی با صنعت امضا کرده و در حوزه دانش فنی تولید کاتالیست به سمت تجاری سازی حرکت کرده است.
به گزارش اقتصاد سرآمد به نقل از  نفت نیوز ، بهزاد محمدی در بازدید از شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی واحد اراک و پتروشیمی شازند به مناسبت روز پژوهش گفت: در بازدید از مجموعه های پتروشیمی استان مرکزی با اقدام‌ها و پیشرفت‌های مناسبی روبه‌رو شدم و شرکت پتروشیمی شازند با تنوع محصولات می تواند الگوی مناسبی برای احداث واحدهای آینده در صنعت پتروشیمی باشد و این تنوع می تواند به پایداری بازار شرکت های پتروشیمی کمک کند و ما قصد داریم از خوراک های متنوع به سوی محصولات متنوع حرکت کنیم.
وی افزود: در واقع واحد تهران شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی یک واحد آزمایشگاهی و واحد اراک یک واحد پایلوت و دمو پلنت است، کارهای بسیار ارزشمندی در زمینه علمی و پژوهشی در چندین سال انجام شده  است و به نظر می‌رسد که امروز باید شاهد به ثمر رسیدن آن باشیم.
مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی تصریح کرد: شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی قراردادهای خوبی با صنعت امضا کرده و در حوزه دانش فنی تولید کاتالیست به سمت تجاری‌سازی حرکت کرده است، همچنین در بخش دانش فنی  فرآیندها و مواد شیمیایی نیز اقدام‌های ارزنده‌ای انجام شده و امیدواریم در سال‌های آینده بخش قابل ملاحظه‌ای از نیاز های صنعت را از طریق همین شرکت برطرف کنیم و کمک حال صنعت باشیم.
محمدی یادآور شد: اقدام‌های انجام شده در شرکت پژوهش وفناوری بالاتر از تصور ذهنی من بود و زحمات زیادی کشیده شده و همکاران فعال در صنعت به دستاوردهای ارزشمندی دست یافته اند، همکاران در بخش تامین کاتالیست، دانش فنی آن، بازیابی کاتالیست مصرفی و تبدیل به کاتالیست جدید کار بسیاری انجام داده اند و امیدوارم در ماه‌های آینده بخش عمده ای از آن به صنعت انتقال داده شود.
وی  در پایان بازدید خود در جمع مهندسان شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی گفت: تامین دانش فنی فرآیند و کاتالیست‌های مرتبط با حلقه GTTP یعنی تبدیل گاز طبیعی به متانول و پروپیلین و سپس تولید پلی پروپیلن در سه گام، حلقه بزرگی است که در صنعت پتروشیمی کشور بسیار مهم است و ما از این فضا حمایت می کنیم.
مدیر عامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی گفت: قدر کارهای ارزشمندی را که انجام می‌دهید بدانید زیرا شما با یک برند تولیدی خیلی تفاوت دارید، کاردر اینجا لذت خاصی دارد و شما  تغییر را احساس می کنید، روحیه تحول گرایی در این سیستم باید جاری باشد و هیچوقت متوقف نشوید تا شاهد گام‌های بزرگ در صنعت باشیم.
محمدی ادامه داد: ما به‌شدت از پژوهش پشتیبانی می‌کنیم و باید گام آخر تجاری سازی را محکم برداریم. باید نگاه ساختاری در شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی گام تجاری سازی باشد، شاید ماحصل این مجموعه عالی باشد اما هنوز در صنعت نمود نیافته است.
 نگاه ساختاری شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی باید به تجاری‌سازی باشد
ارسال دیدگاه
اخبار روز
ضمیمه