مجری طرح برق‌رسانی روستایی کشور:

برق‌رسانی به 170 روستا در دهه فجر امسال به بهره‌برداری می‌رسد


هم‌زمان با چهل سالگی انقلاب و در دهه فجر امسال بهره برداری از طرح برقرسانی به 170 روستا با اعتباری بالغ بر 441 میلیارد و 371 میلیون ریال آغاز می‌شود.
به گزارش اقتصاد سرآمد، مجری طرح برق‌رسانی روستایی کشور این باره گفت: با آغاز بهره‌برداری از این طرح‌های برق‌رسانی، در مجموع 2798 خانوار از نعمت برق برخوردار خواهند شد.
علی چهل امیرانی ادامه داد: برای برق‌رسانی به این روستاها 350 کیلومتر شبکه فشار متوسط و 106 کیلومتر شبکه فشار ضعیف احداث شده است.
چهل امیرانی خاطرنشان کرد: به این منظور همچنین 222 ترانسفورماتور با ظرفیت 8875 نیز در شبکه نصب شده است.
مجری طرح برق‌رسانی روستایی کشور گفت: تا دهه فجر امسال مجموع روستاهای برق‌دار شده کشور به 57 هزار و 200 روستا خواهد رسید. 
با تکمیل برق‌رسانی به 170 روستای مذکور، تعداد خانوارهای روستایی برق‌دار شده کشور نیز به حدود 4و نیم میلیون خانوار افزایش می یابد.
برپایه این گزارش، هم اکنون صنعت برق برق‌رسانی به روستاهای بالای 10 خانوار را در برنامه خود دارد.
همچنین در صورتی که روستایی به دلیل افزایش جمعیت، تعداد خانوار آن بیشتر شده باشد، در برنامه برق‌رسانی به روستاها قرار خواهد گرفت.
گفتنی است، مرجع اعلام اسامی روستاهای متقاضی جهت برقرسانی به توانیر یا شرکت برق، نهادهای مستقر در خود استان هستند. 
بخش زیادی از روستاهای بالای 10 خانوار برق‌رسانی شده در مناطق صعب‌العبور و با دسترسی بسیار سخت قرار داشتند و همین امر نیز باعث شد تا هم سختی های کار و عملیات اجرایی برقرسانی به این روستاها دو چندان شود و هم هزینه های اجرای عملیات بالا رود.
 برق‌رسانی به 170 روستا در دهه فجر امسال به بهره‌برداری می‌رسد
ارسال دیدگاه
اخبار روز
ضمیمه