تلاش آبفار برای کاهش ۴۰ درصدی هدر رفت آب کشور

رییس کارگروه مدیریت مصرف آبفار منطقه جنوب و غرب کشور از تلاش شرکت های آبفار برای کاهش ۴۰ درصدی هدررفت آب در روستاها خبر داد.
به گزارش اقتصاد سرآمد، دکتر رضا اسدی در حاشیه چهارمین جلسه مدیریت مصرف شرکت های آبفار جنوب و غرب کشور در خرم آباد گفت: بر اساس پایش های انجام شده در روستاهای کشور، حداقل ۴۰ درصد هدررفت آب وجود دارد که شرکت های آبفار برای کاهش حداقل ۱۰ درصدی این هدر رفت در تلاش هستند.
وی تصریح کرد: این کارگروه با هدف تلاش برای بکارگیری خرد جمعی در راستای کاهش هدررفت آب در تلاش است تا با استفاده از تجربیات و اقدامات انجام شده در دیگر استانها این مهم را اجرایی کند.
وی اضافه کرد: یکی از شیوه های مهم اجرایی کردن این هدف، استفاده از شبکه های اجتماعی، استفاده از توان دهیاران و کار جمعی است که باید با بکارگرفتن همه این راهکارها می توان در راستای کاهش هدررفت آب اقدام کرد.
وی بالانسینگ آب و پایلوت بحث بالانسینگ را بسیار مهم دانست و اظهار داشت: باید با تخصیص اعتبار برای کاهش هدررفت آب در شرکت های آب و فاضلاب روستایی کشور اقدام فوری انجام شود تا بتوانیم در اجرای طرح ها موفق باشیم.
وی افزود: دستگاههای اندازه گیری و استفاده از سیستم تله متری نیز می تواند در راستای اجرای این طرح تاثیرگذار باشد و از این رو شرکت های آبفار در استانها با استفاده از سیستم های تله متیر توانسته اند گام های مهم و موثری را بردارند.
چهارمین نشست کارگروه مدیریت مصرف آبفار منطقه جنوب و غرب کشور با حضور معاونین بهره برداری شرکت های آبفار استانهای خوزستان، ایلام، لرستان، کهگیلویه و بویراحمد، فارس و بوشهر در خرم آباد برگزار شد.
تلاش آبفار برای کاهش ۴۰ درصدی هدر رفت آب کشور
ارسال دیدگاه
اخبار روز
ضمیمه