تاریخ انتشار:1401/6/27
آمادگی همه جانبه شهرداری منطقه 2 برای آغاز سال جدید تحصیلی

آمادگی همه جانبه شهرداری منطقه 2 برای آغاز سال جدید تحصیلی

اقتصاد سرآمد- شهرداری منطقه دو تهران در آستانه سال جدید تحصیلی با اجرای طرح های ترافیکی،عمرانی،فرهنگی و خدمات شهری به استقبال از مهر می رود

به گزارش اقتصاد سرآمد از روابط عمومی شهرداری منطقه 2، مهدی صالحی، شهردار منطقه دو پایتخت با اعلام این خبر گفت: مدیریت شهری منطقه به مناسبت بازگشایی مدارس با هماهنگی آموزش و پرورش، مجموعه گسترده‌ای از فعالیت‌های عمرانی، حمایتی، آموزشی و آیین‌های مربوط به آغاز سال تحصیلی جدید را  پیش بینی و اجرا می کندتا دانش‌آموزان در یک فضای شاد و پرنشاط و همراه با آرامش به استقبال سال تحصیلی جدید بروند. 
وی با اشاره به طرح حمایت از توسعه و تجهیز مدارس  منطقه   گفت:  این طرح درقالب چهار بخش عمرانی، برنامه‌ای، تجهیزی و مناسب سازی اجرا می شود که دراین طرح 23 مدرسه درحال تجهیز و بهسازی است.
صاحی   افزود : ایمن سازی معابر منتهی به مدارس یکی از مهم ترین  برنامه های در دستور کار است  که  با اجرای طرح های ترافیکی   تا شعاع ۲۵۰ متری مقابل مدارسی  که نیاز به ساماندهی دارند ایمن سازی  می شود.
وی افزود: در حال حاضر 12 هزار متر طول خط کشی ، 450 متر خط کشی عابر، نصب و مرمت 11۰ تابلو محل عبور دانش آموز، 85 نوشتار یا کف نویسی در معابر، همسطح سازی 10نقطه  محل عبور عابرین و معلولین، 2 هزار متربع اصلاح هندسی و ...  اجرا شده است.
شهردار منطقه 2 در ادامه  از توزیع بسته‌های لوازم‌التحریر در بین کودکان کم‌برخوردار این منطقه در آستانه فرارسیدن سال جدید تحصیلی خبر داد. و گفت:  با همکاری و مساعدت خیرین  بسته های و لوازم التحریر تهیه و توزیع می شود
وی همچنین از بازپیرایی و بهسازی نمای بصری مدارس خبرداد و گفت: با توجه به لزوم زیباسازی جداره‌های مدارس و اهمیت تربیت و آموزش دانش‌آموزان در محیطی شاداب و با نشاط، ضمن بازپیرایی فضای سبز اطراف مدارس، با هماهنگی حوزه خدمات شهری منطقه 5 هزار مترمربع از جداره‌های بیرونی مدارس با طرح و نقش های های متناسب با مدرسه نقاشی و رنگ آمیزی شد.

برچسب ها : سال جدید تحصیلی لوازم‌التحریر بازگشایی مدارس

اخبار روز
ضمیمه