تاریخ انتشار:1401/8/2
نقاط نا ایمن باجدیت پایش و شناسایی می شود

شهردار منطقه ۲ تهران:

نقاط نا ایمن باجدیت پایش و شناسایی می شود

اقتصادسرآمد - شهردار منطقه ۲ گفت: در راستای حفظ منافع، امنیت وآرامش شهر و شهروندان، شناسایی و رفع خطر نقاط نا ایمن دردستور کار منطقه قرار دارد.


به گزارش اقتصادسرآمد، مهدی صالحی در جلسه کمیته ایمنی که با حضور مهدی بابایی، رئیس کمیته ایمنی و مدیریت بحران شورای شهر تهران، مدیرعامل سازمان آتش نشانی و مدیران شهرداری این منطقه برگزار شد، با تأکید بر اولویت مدیریت منطقه در شناسایی و رفع خطر نقاط ناایمن گفت: شناسایی و برنامه ریزی جهت رفع خطر نقاط ناایمن شهری از اولویت‌های مدیریت منطقه است.
وی اولویت های منطقه را در چند بخش تشریح کرد و افزود: دره فرحزاد یکی از نقاط نا ایمن و آسیب خیز شهر تهران شناخته شده بود که با پیگیری قرارگاه اجتماعی شهرداری تهران امروز رود دره از این حالت بحران خارج شد و به نقطه مطلوبی رسیده است.
صالحی با اشاره به اینکه بیشترین طول شبکه بزرگراهی در منطقه دو واقع شده است گفت: وجود 96 کیلومتر شبکه بزرگراهی علیرغم افزایش دسترسی پذیری، مشکلاتی از جمله حوادث ترافیکی را در منطقه شاهد هستیم. اگرچه بخش عمده ای از حوادث ناشی از بی احتیاطی رانندگان است اما مدیریت شهری منطقه تلاش دارد تا اقداماتی را برای کاهش حوادث اجرا کند.
شهردار منطقه 2 با بیان اینکه پایش نقاط و ساختمان های پرخطر با جدیت انجام می شود گفت: امید است بتوانیم با حمایت شورای شهر تهران و مشارکت سایر دستگاه ها در مسیر رسیدن به شهر ایمن گام برداریم.
مهدی بابایی، رئیس کمیته ایمنی شورای اسلامی شهر تهران در ادامه این نشست با تاکید بر جدیت در پیگیری و رفع خطر ساختمان های نا ایمن گفت: کمیته ایمنی و مدیریت بحران شهر تهران از اقدامات پیشگیرانه در خصوص ساختمان‌های ناایمن حمایت میکند.
وی در ادامه با تاکید بر رویکرد پیشگیرانه در مدیریت بحران گفت: آموزش یکی از مهم ترین راهکارها در رویکرد پیشگیرانه است و باید نسبت به موضوع آموزش به شهروندان اهتمام جدی داشت.

برچسب ها : نقاط ناایمن شهری قرارگاه اجتماعی شبکه بزرگراهی

اخبار روز
ضمیمه