شهردار ایلام: 

ساختمان‌های بدون استحکام  بنا تخریب می‌شوند

ایلام - حسن بیگی خبرنگار اقتصادسرآمد- شهردار ایلام گفت: ساختمان‌های ناایمن از نظر استحکام بنا یا فاقد مجوز پروانه ساخت در راستای مبحث ۲۱ مقررات ملی ساختمان با دستور مقام قضایی تخریب می‌شوند.
 افشین مظفری  در رزمایش تخصصی مهار آتش و حوادث به مناسبت هفته پدافند غیرعامل اظهار کرد: همه ساختمان‌های در حال ساخت که اصول و ضوابط فنی و ایمنی را رعایت نکنند اجازه تکمیل نخواهند داشت.وی افزود: با تشکیل محلات جدید در حاشیه شهر، ساختمان‌های ناایمن بسیاری ساخته شده است که باید در راستای پدافند غیرعامل با این ساخت و سازها برخورد قانونی شود.
مظفری یادآور شد: در زمینه تخریب بناهای فاقد مجوز یا ناایمن به دستور دادستانی و پیگیری‌های شهرداری، ساختمان‌های متعددی در حاشیه یا بافت داخلی شهر تخریب شده است و این روند با جدیت ادامه دارد.
وی ادامه داد: شهرداری ایلام در حوزه راهبردی پدافند غیرعامل شهر ایلام اقدامات خوبی از جمله تهیه تجهیزات و امکانات و تبلیغات محیطی جهت آشنایی مردم با مباحث مربوطه انجام داده است.
وی تاکید کرد: شهرداری در تمامی سازمان‌های زیرمجموعه خود به عنوان مسئول مدیریت شهری سعی در تحقق دستورالعمل‌های پدافند غیرعامل را دارد.
فرماندار ایلام هم گفت: مباحث پدافند غیرعامل با توجه به گستردگی آن، همه یا بیشتر ابعاد زندگی اجتماعی و فردی اشخاص را در بر می‌گیرد.عبدالصاحب نادری افزود: بر اساس اسناد بالادستی و باتوجه به افزایش جمعیت و تراکم ساخت و سازها، ایجاد شهری ایمن همسو با پدافند غیرعامل اهمیت زیادی دارد.وی ادامه داد: پدافند غیرعامل از بُعد تامین امکانات و تجهیزات در بخش‌های مختلف از جمله شهرداری دارای اهمیت زیادی برای استان مرزی ایلام و مرکز استان است.
مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری ایلام نیز گفت: طی هفت ماه گذشته یک هزار و ۳۶۰ مورد حادثه در شهر و حومه ایلام رخ داده که بیشتر از میانگین استاندارد برای شهری به تعداد ۲۲۰ هزار نفر جمعیت است.
ساختمان‌های بدون استحکام  بنا تخریب می‌شوند
ارسال دیدگاه
اخبار روز
ضمیمه