به دنبال توقیف یک کشتی اسرائیلی توسط ارتش یمن 

 اتمام حجت یمن درباره حمله به کشتی‌های اسرائیلی

صنعا شرایط مشروع را برای هدف قراردادن کشتی های صهیونیستی اعلام کرد 
​​​​​​​شبکه «المیادین» به نقل از منابع آگاه خبر داد نیروی دریایی یمن موفق شده است یک کشتی اسرائیلی را در دریای سرخ تحت کنترل خود درآورد.
به گزارش اقتصادسرآمد، طبق این گزارش، ۵۲ نفر در این کشتی حضور داشته‌اند که همگی دستگیر شده‌اند. المیادین اضافه کرد که خدمه این کشتی و تمام کسانی که در آن حضور داشته‌اند، تحت بازجویی قرار دارند تا تابعیتشان مشخص شود. منابع خبری، عصر روز یکشنبه، از ناپدید شدن یک کشتی اسرائیلی به نام «گلکسی لیدر»  در دریای سرخ خبر دادند.
سرتیپ «یحیی سریع» سخنگوی نیروهای مسلح یمن تاکید کرده بود که تمام کشتی‌ها با پرچم رژیم صهیونیستی و کشتی‌هایی که شرکت‌های اسرائیلی آن‌ها را اداره می‌کنند یا این کشتی‌هایی که متعلق به این شرکت‌ها هستند، اهداف مشروع نیروهای مسلح یمن خواهند بود.
در همین رابطه، نیروهای مسلح یمن نکاتی را درباره حمله به کشتی‌های اسرائیلی مطرح و تأکید کرد این کشتی‌ها را اهداف مشروعی برای خود می‌داند.
نیروهای مسلح یمن با انتشار بیانیه‌ای تأکید کرد که به خاطر مسئولیت دینی و اخلاقی و تجاوز رژیم صهیونیستی و آمریکا به نوار غزه، تمامی کشتیها صهیونیستی را هدف قرار خواهد داد.
به گزارش شبکه العربی، صنعا این کشتی ها را هدف های مشروعی برای خود عنوان کرد:
١. کشتی هایی که پرچم رژیم صهیونیستی دارد.
٢. کشتی هایی که مورد استفاده شرکت های اسرائیلی است.
٣. کشتی هایی که مالکیت آن متعلق به شرکت های اسرائیلی است.
دانیل هاگاری سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی در واکنش به توقیف کشتی متعلق به این رژیم توسط نیروهای یمنی، گفت که این اقدام، «رخداد بسیار خطرناکی در سطح جهانی» است.
هاگاری با این ادعا که این کشتی، متعلق به رژیم صهیونیستی نیست، مدعی شد: این کشتی با خدمه غیرنظامی بین‌المللی، ترکیه را به مقصد هند ترک کرد و هیچ اسرائیلی در آن حضور ندارد».
نیروهای مسلح یمن همچنین مطالبات زیر را از همه کشورهای جهان مطرح کرد:
الف) خارج کردن شهروندان خود که به عنوان خدمه در این کشتیها کار می‌کنند.
ب) از حمل بار یا استفاده از این کشتیها خودداری کنید.
ج) به کشتی های خود اعلام کنید که از کشتی های اسرائیلی دوری کنند.
 اتمام حجت یمن درباره حمله به کشتی‌های اسرائیلی
ارسال دیدگاه
اخبار روز
ضمیمه