لرستان پس از استان های فارس و تهران در رتبه سوم پربازدیدترین جاذبه های تاریخی کشور قرار دارد

خرم آباد- رضا حبیبی خبرنگا راقتصادسرآمد- به گزارش از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی لرستان؛ 
از بازدید ۸۵۳ هزار و ۷۰۰ نفر گردشگر نوروزی از جاذبه‌های تاریخی، فرهنگی و توریستی لرستان در تعطیلات نوروز امسال خبر داد. 
عطا حسن‌پور در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: این تعداد گردشگر از ۲۵ اسفند سال گذشته تا ۱۱ فروردین جاری از جاذبه‌های تاریخی، موزه‌ها، جاذبه‌های مذهبی، تفریحی، طبیعی و دست‌ساز استان بازدید کرده‌اند.
وی خاطرنشان کرد: از این تعداد ۱۰۶ هزار و ۸۳۴ نفر از موزه‌ها و ۴۶۵ هزار و ۶۸۳ نفر از جاذبه‌های طبیعی استان بازدید کرده‌اند.مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی لرستان اضافه کرد: در نوروز امسال، در دو روز متوالی ۱۰ و ۱۱ فروردین‌ماه، قلعه فلک الافلاک خرم‌آباد در میان پنج جاذبه پربازدید کشور قرار گرفت.
حسن‌پور تصریح کرد: تنها در روز گذشته ۸ هزار و ۲۱۵ گردشگر نوروزی از قلعه فلک الافلاک بازدید کرده که نسبت به مدت مشابه سال قبل از رشد خوبی برخوردار بوده و این اثر تاریخی مرکز استان را در میان مراکز پربازدید کشور قرار داده است.وی ادامه داد: همچنین از مجموع بازدیدهای نوروزی یاد شده در این مدت، ۶۹ هزار و ۲۳۸ نفر از جاذبه‌های مذهبی استان و ۱۳۱ هزار و ۷۴۸ نفر از جاذبه‌های تاریخی استان بازدید کرده‌اند. وی یادآور شد: جاذبه های تاریخی لرستان پس از استان های فارس و تهران در رتبه سوم پربازدیدترین جاذبه های تاریخی کشور قرار دارد.
لرستان پس از استان های فارس و تهران در رتبه سوم پربازدیدترین جاذبه های تاریخی کشور قرار دارد
ارسال دیدگاه
اخبار روز
ضمیمه