رئیس اتاق بازرگانی لرستان

گیاهان دارویی و شیلات ۲ زنجیره ارزش لرستان هستند

خرم‌آباد - رئیس اتاق بازرگانی لرستان گفت: گیاهان دارویی و شیلات ۲ زنجیره ارزش این استان هستند که باید به زنجیره ارزش جهانی متصل شوند.
به گزارش اقتصادسرآمد ، محمد خاکی در شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی لرستان با حضور وزیر کشور با اشاره به ضرورت تعریف زنجیره ارزش در سطح استان بیان کرد: زنجیره ارزش کار بسیار ارزشمندی است که طی ۲ سال اخیر به آن ورود شده و در لرستان گیاهان دارویی و شیلات در زنجیره ارزش قرار گرفته‌اند.
وی با بیان اینکه این زنجیره‌های ارزش باید به زنجیره ارزش جهانی متصل شوند، اظهار داشت: این اقدام منجر به خلق ثروت و ارزش‌افزوده چندین برابری خواهد شد.
رییس اتاق بازرگانی لرستان با اشاره به تعطیلی روزهای پایان هفته در کشور افزود: باید در این راستا برنامه‌ریزی بیشتری انجام شود و برای اینکه ارتباط بیشتری با کشورهای جهان داشته باشیم، تقاضا می شود تعطیلات جمعه و شنبه باشد که تعداد ارتباط ما با دنیا افزایش پیدا کند.
وی با بیان اینکه طبق ارزیابی های صورت گرفته تعطیلی روزهای پنجشنبه و جمعه زیان ۲۲ میلیارد دلاری در سال به فعالان اقتصادی کشور وارد می کند، اظهار داشت: تعطیلات روزهای جمعه و شنبه منافعی برای واحدهای اقتصادی به همراه دارد.
وی با اشاره به پیگیری مصوبه گذراندن خدمت سربازی در واحدهای تولیدی و صنعتی، بیان کرد: انتظار داریم این موضوع نیز پیگیری شود که این مهم برای فارغ‌التحصیلان باعث مهارت افزایی و قیمت تمام شده واحدهای صنعتی نیز کاهش پیدا می کند و از طرفی احتمال جذب این افراد در این واحدها وجود دارد.
رئیس اتاق بازرگانی لرستان ادامه داد: انتظار داریم بهای انرژی در طول سال ثابت باشد تا واحدهای صنعتی بتوانند قیمت‌های تمام شده را محاسبه کنند.
خاکی عنوان کرد: توسعه شهری زیرساخت خیلی از اقدامات است که در این راستا تقاضا داریم بحث توزیع ارزش افزوده‌ براساس یکسری شاخص‌ها توزیع شود.
گیاهان دارویی و شیلات ۲ زنجیره ارزش لرستان هستند
ارسال دیدگاه
اخبار روز
ضمیمه