اشتیاق موکب داران و شرکت کنندگان در مهمونی ۱۰ کیلومتری عید غدیر

حضور پرشور و خانوادگی مردم تهران در مهمانی غدیر

تهران روزجمعه شاهد فعالیت گسترده هیئات مذهبی، مساجد، گروه‌های جهادی، گروه‌های خدماتی و گروه‌های سرود همزمان با روز عید غدیر خم در مهمانی 10 کیلومتری غدیر بود.
به‬ گزارش‬ اقتصادسرآمد،‬ عید غدیر که به عید الله اکبر مشهور است، از والاترین و ارزشمندترین اعیاد اسلامی به شمار می‌رود، عیدی که هیچ روزی در طول سال فرخنده‌‏تر و مبارک‏‌تر از آن نزد شیعیان وجود ندارد. شیعیان و مسلمانان هر ساله در ایام عید قربان تا غدیر خود را برای برگزاری هر چه بهتر مراسم و جشن‌های روز عید غدیر آماده می‌کنند و در این روز برای اطعام به نیازمندان برنامه‌ریزی می‌کنند، چرا که اطعام و ضیافت در این روز بسیار سفارش شده است.به مناسبت عید غدیر، هیئات مذهبی، مساجد، گروه‌های جهادی، گروه‌های خدماتی و گروه‌های سرود همزمان با روز عید غدیر خم اقدام به برگزاری مهمانی ده کیلومتری غدیر در مسیر چهارراه پارک‌وی تا چهارراه ولیعصر (عج) کردند تا در این روز خجسته با برگزاری برنامه‌های مختلف شاد پیوند «نبوت» و «امامت» را در نقطه اوج خود یعنی روز غدیر جشن بگیرند؛ اتفاقی زیبا که تداعی کننده پیاده روی اربعین بود. مردم تهران روزجمعه نشان دادند که غدیر گره محکمی برای رشته دیانت و تکمیل رسالت است.برپایی موکب‌های مردمی که تعداد آن به بیش از ۶۰۰ موکب می‌رسد در حد فاصل ابتدای چهارراه ولیعصر تا چهارراه پارک وی توسط دوستداران و عاشقان راه امیرمومنان علی (ع) اعم از پیر و جوان، دانش آموز و هیأتی ها، زن و مرد برپا شده است تا از محبان ولایت و امامت پذیرایی کنند؛ مهمانان مهمونی ۱۰ کیلومتری عید غدیر امروز نمک گیر سفره با کرامت علوی شده اند.
اشتیاق زائد الوصف موکب داران و شرکت کنندگان در مهمونی ۱۰ کیلومتری عید غدیر جلوه‌ای از دلدادگی و محبت به اهل بیت عصمت و طهارت (ع) است که نشان می‌دهد محبت و ارادت مردم ایران به امیرمومنان علی (ع) به گونه‌ای با جوهر و سرشت آنان عجین شده است.
طبق گفته بسیاری از موکب داران از شامگاه گذشته برای برپایی موکب در محل معین مستقر و از بامداد اقدام به تهیه و انتقال شربت و شیرینی کردند تا وقتی مهمانان امیر مؤمنان علی (ع) راس ساعت ۱۸ آمدند بتوانند آبرومندانه و به بهترین شکل از آنان پذیرایی کنند.
لازم به تاکید است طبق اعلام ستاد مردمی برگزاری «مهمونی ۱۰ کیلومتری» عید غدیر از عموم شهروندان خواسته شده برای حضور در این جشن بزرگ عید الله الاکبر، از خطوط مترو تهران استفاده کنند.
شهروندانی هم که با اتومبیل شخصی راهی مسیر برپایی این جشن بزرگ شده اند با همکاری نیروی ناجا می‌توانند خودروی خود را در خیابان طالقانی، بلوار کشاورز، خیابان کریم‌خان، خیابان زرتشت، خیابان فاطمی، خیابان مطهری، خیابان بهشتی، خیابان وزرا، بلوار آفریقا، خیابان گاندی، بزرگراه حقانی، خیابان ملاصدرا، بزرگراه نیایش، بزرگراه کردستان، بزرگراه چمران و پارکینگ نمایشگاه بین‌المللی پارک کنند.
مهمانان غدیر با سربندهای یا امیرالمومنین (ع)
نیروی انتظامی، جمعیت هلال احمر، عوامل انتظامی شهرداری تهران بزرگ، سپاه پاسداران، بسیج مستضعفین، راهنمایی و رانندگی در حال خدمت رسانی به مهمانان حاضر در مسیر ۱۰ کیلومتری از چهارراه ولیعصر تا چهار راه پارک وی بودند.
حاضران در مسیر با سربندهای منقش به ذکر یا امیرالمومنین (ع) که به پیشانی و یا بازو بسته اند در حال طی کردن مسیر معین شده بودند
حضور پرشور و خانوادگی مردم تهران در مهمانی غدیر
ارسال دیدگاه
اخبار روز
ضمیمه