تاریخ انتشار:1402/6/13
پاکسازی و جمع آوری 200تن زباله در پایانه مرزی زرباطیه عراق

شهردار منطقه دو پایتخت گفت:

پاکسازی و جمع آوری 200تن زباله در پایانه مرزی زرباطیه عراق

اقتصادسرآمد - با استقرار نیروهای خدمات شهری در پایانه مرزی زرباطیه جمع‌آوری روزانه بیش از 20تن زباله و نظافت145کیلومتر معابر در سه شیفت کاری انجام می‌شود.

به گزارش اقتصادسرآمد، مهدی صالحی با اعلام این خبر گفت: همزمان با برپایی مراسم اربعین حسینی (ع) در کشور عراق و راهی شدن جمعیت عظیمی از زائران ایرانی به شهر کربلا، ستاد اربعین منطقه دو از بیست و هشتم مردادماه با استقرار در پایانه مرزی زرباطیه به زائران حسینی خدمت رسانی می‌کنند.

صالحی با اشاره به اینکه پاکسازی مسیرهای پیاده روی پایانه مرزی زرباطیه عراق از روزهای قبل از اعزام زائران آغاز شده است، افزود: همزمان با عملیات پاکسازی مسیر به منظور حفظ بهداشت محیط با استقرار بیش از 120 مخزن پسماند، جمع آوری زباله‌ها به صورت مکانیزه انجام می‌شود.

شهردار منطقه دو پایتخت، افزود: زباله‌های تولیدی درروزهای نخست 20تن بود که در روزهای پایانی با توجه به افزایش تعداد زائران میزان پسماندهای جمع‌آوری شده افزایش یافت.

وی از پاکسازی و نظافت 145هزار مترمربعی محوطه پایانه مرزی زرباطیه به‌صورت شبانه‌روزی و مستمر خبر داد و تصریح کرد: روزانه 30تن زباله توسط خادمین حسینی از این محوطه جمع‌آوری می شود .

صالحی خاطرنشان کرد: شستشوی یک کیلومتری از معابر و همچنین شستشو و نظافت 153 چشمه سرویس بهداشتی به صورت مستمر توسط خادمین در سه شیفت کاری به صورت روزانه، انجام می‌شود.

 

برچسب ها : خدمات شهری پایانه مرزی زرباطیه اربعین حسینی

اخبار روز
ضمیمه