تاریخ انتشار:1402/9/26
گردهمایی سوگواران فاطمی در میدان شهید طهرانی مقدم برگزار می‌شود

گردهمایی سوگواران فاطمی در میدان شهید طهرانی مقدم برگزار می‌شود

اقتصادسرآمد - به مناسبت سالروز شهادت بانوی بزرگ اسلام فاطمه الزهراء (س) تجمع بزرگ فاطمیون در میدان شهید طهرانی مقدم برگزار می‌شود.

به گزارش اقتصادسرآمد، مهدی صالحی، شهردار منطقه با اعلام این خبر گفت: به مناسبت شهادت دخت پیامبر گرامی اسلام فاطمه الزهراء (س) ویژه برنامه‌های مذهبی و فرهنگی با همکاری نهاد‌های مردمی، بسیج، هیئت‌های مذهبی و.. پیش بینی و اجرا می‌شود.
وی به برگزاری گردهمایی سوگواران فاطمی اشاره کرد و افزود: بدین مناسبت تجمع بزرگ عزاداران فاطمی با حضور هیئت‌های مذهبی در میدان شهید طهرانی مقدم برگزار می‌شود.
شهردار منطقه در ادامه با اشاره به برپایی چایخانه حضرت زهرا (س) در میدان صنعت اشاره کرد و افزود: در این چایخانه علاوه بر پذیرایی از شهروندان، برنامه‌های فرهنگی شامل سرود، توزیع اقلام فرهنگی و پخش مداحی اجرا می شود.
صالحی برپایی موکب های فرهنگی در محلات، برگزاری مراسم عزاداری در مساجد و همچنین هیئت های ویزه نوجوانان را ازدیگر برنامه های این ایام برشمرد.
شهردار منطقه دو در ادامه به فضاسازی شهری متناسب با ایام فاطمیه اشاره کرد و گفت: همزمان با ایام فاطمیه و شهادت بانوی دو عالم صدیقه کبری فاطمه زهرا (س) منطقه دو پایتخت با اکران فرهنگی و اهتزاز پرچم‌های مشکی سوگوار عزای فاطمی شد.وی افزود:اکران پیام‌های فرهنگی و مذهبی در قالب 3۰ تخته بنر، اهتزاز یکهزارتخته پرچم مشکی و دو ابر پرچم، نصب 10هزار متر طول ریسه مشکی و جانمایی المان مذهبی در میدان صنعت توسط اداره زیباسازی منطقه در معابر و میادین انجام شد.
نصب دو ابر پرچم، بیش از یکهزار عدد پرچم مشکی بر پل های سوار رو 10 هزار متر ریسه مشکی ،60 عدد استند ، 30تخته بنر با محتوای ایام فاطمیه و همچنین طرح دیوارنگاری از احادیث بزرگ بانوی اسلام در بزرگراه آیت الله هاشمی رفسنجانی اجراشد.

 

برچسب ها : سوگواران فاطمی تجمع فاطمیون شهادت حضرت فاطمه(س)

اخبار روز
ضمیمه