تاریخ انتشار:1402/7/8
خیابان شهرداری، هشتادمین روز پاک را تجربه کرد

استقبال بساط گستران از جانمایی انجام شده؛

خیابان شهرداری، هشتادمین روز پاک را تجربه کرد

اقتصادسرآمد - شهردار منطقه یک: خیابان شهرداری حد فاصل میدان قدس تا تجریش با نظارت، کنترل مستمر و هماهنگی‌های انجام شده به مدت ۸۰ روز است که محوری پاک بدون حضور بساط گستران را تجربه می کند.

به گزارش اقتصادسرآمد، سید مهدی صباغ اعلام کرد: میدان تجریش و خیابان شهرداری ازجمله نقاط جذاب برای بساط ‌گستری بود و طی ۴ تا ۵ سال گذشته این معبر به‌ طور کامل در تصرف و قرق بساط‌گستران قرار داشت که با اجرای طرح ساماندهی با هدف نظم‌بخشی به این محور و فراهم نمودن فضای مناسب در ضلع جنوب میدان تجریش، دستفروشان واقعی شناسایی و در این موقعیت مستقر ‌شدند.
او افزود: در حال حاضر بیش از ۱۰۰ نفر از بساط گستران واقعی در این مکان حضور دارند و به عرضه محصولات و کالاهای خود به شهروندان می پردازند که معمولا برخی از آن‌ها به فروش فصلی مشغول هستند و با تغییر فصل از محل می روند و امکان حضور برای سایر دستفروشان فراهم می شود.
صباغ علت عدم حضور مجدد بساط گستران در این محور را همکاری، تعامل، کنترل و اجرای قانون توسط همه ارگان‌ها و نهادهای ذیربط دانست و گفت: برای تحقق این امر نهادهایی چون دادستانی، شرکت ساماندهی، شهربان، حریم بان، کلانتری، کسبه تجریش و ... که جای تقدیر و تشکر دارد در کنار شهرداری تلاش کردند تا این محور پاکسازی و کنترل شود.
شهردار منطقه یک دلیل دیگر عدم حضور را استقبال بساط گستران از مکان در نظر گرفته شده برای آن‌ها دانست و گفت: دستفروشان وقتی مطمئن شدند که اینبار جلوگیری‌ها مستمر و پیگیرانه انجام می شود و محلی نیز برای فعالیت آن‌ها در نظر گرفته شده دیگر امرار معاش خود را با دلواپسی از جمع شدن و مشکلات پیش رو در معابر ممنوعه انجام نمی دهند و در این محل با آرامش به امرار معاش می‌پردازند.
وی جمع‌آوری ون کافه‌ها و کارفودها را هم اقدام دیگری دانست که در راستای نظم دهی به معابر شهری در دستور کار قرار دارد و شهروندان نیز با تماس با سامانه ۱۳۷ می‌توانند موقعیت استقرار را اطلاع دهند تا نسبت به جمع‌آوری آن‌ها اقدام شود.

برچسب ها : بساط گستران دستفروشان سامانه ۱۳۷

اخبار روز
ضمیمه