تاریخ انتشار:1402/7/8
آغاز تبدیل رویکرد آینده‌فروشی به آینده‌سازی در سازمان تأمین‌اجتماعی

مدیرعامل سازمان تأمین‌اجتماعی در مراسم کلنگ‌زنی پروژه بیمارستان 197 تختخوابی هشتگرد مطرح کرد:

آغاز تبدیل رویکرد آینده‌فروشی به آینده‌سازی در سازمان تأمین‌اجتماعی

اقتصادسرآمد - مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی که در چهل و ششمین سفر استانی، به همراه جمعی از معاونان و مدیران این سازمان به استان البرز سفر کرده است، بعدازظهر امروز در مراسمی با حضور مسئولان استانی و محلی، کلنگ آغاز عملیات اجرایی بیمارستان هشتگرد را به زمین زد.

به گزارش اقتصادسرآمد، میرهاشم موسوی مدیرعامل سازمان تأمین‌اجتماعی در این مراسم ضمن تبریک ایام مبارک ماه ربیع و هفته وحدت و همچنین تشکر از مسئولان استانی و همکاران سازمان تأمین‌اجتماعی، رویکرد خدمتگزاری را توفیقی الهی دانست که می‌تواند مبنا و شاخص ارزیابی عملکردها باشد.
موسوی گفت: عملکرد دولت مردمی سیزدهم نشان می‌دهد که می‌شود با استفاده از ظرفیت‌های کشور، در سطح خرد و کلان، کارهای بزرگی را رقم زد. آماری که برای مثال در بخش درمان ارائه شده مبنی بر راه‌اندازی ۱۵ هزار تخت بیمارستانی در دو سال و نیم گذشته است و ۵۰ هزار تخت نیز در مسیر احداث قرار دارد. این اعداد حاکی از خدماتی است که جز در سایه عنایت الهی و دعای خیر مردم تحقق‌پذیر نبوده و انشاءالله آثار این موارد و مواردی نظیر جبران ناترازی‌ها، کاهش سیر نقدینگی یا افزایش رشد اقتصادی در زندگی مردم ملموس خواهد شد.
مدیرعامل سازمان تأمین‌اجتماعی با اشاره به همراهی دولت در جبران ناترازی‌ها در این سازمان گفت: رشد قابل‌توجه بیمه‌های اجتماعی از ۲۰ درصد پیش از انقلاب به ۷۳ درصد پوشش امروز از برکات انقلاب اسلامی است که مورد تأکید اصل ۲۹ قانون اساسی و سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری در حوزه تأمین‌اجتماعی است.
وی همچنین افزود: در زمینه ناترازی منابع و مصارف، سازمان تأمین‌اجتماعی  برای پرداخت تعهدات مبالغ قابل‌توجهی دچار کسری نقدینگی بود که این کسری در گذشته از طریق استقراض بی‌رویه با مبلغی بالغ بر ۱۰۶ هزار میلیارد تومان تأمین شده بود. این در حالی است که با حمایت دولت و تأکید شخص رئیس‌جمهور و راهبری وزیر محترم تعاون، کار، رفاه اجتماعی، ضمن انجام بزرگ‌ترین تسویه بدهی تاریخ نظام بانکی، در سال جاری استقراضی انجام نشده و تأدیه دیون دولت به سازمان نیز از مسیر واگذاری شرکت‌های مناسب انجام شده است. در واقع تبدیل رویکرد آینده‌فروشی به رویکرد آینده‌سازی با همراهی مناسب دولت مردمی سیزدهم و مجلس انقلابی، آغاز شده و در این مدت بیش از ۲ میلیون نفر به بیمه‌شدگان سازمان اضافه شده که باعث ایجاد ۴۹ هزار میلیارد تومان منابع پایدار شده است.
موسوی با اشاره به برخی از پروژه‌های درمانی سازمان و ضرورت توجه به زمان‌بندی دقیق در اجرای پروژه‌ها گفت: در کنار مدیریت چالش‌های صندوق، توسعه کمی و کیفی خدمات درمانی نیز مدنظر بوده و الان ۵۷ پروژه در حال اجرا داریم که انشاءالله بیمارستان جدید شهر هشتگرد نیز با ظرفیت ۱۹۷ تخت بتواند با شروع عملیات اجرایی و تکمیل شدن در موعد مقرر، خدمات مناسبی را به بیمه‌شدگان معزز سازمان ارائه کند.

 
استاندار البرز: تأمین‌اجتماعی خدمات ارزشمندی در کشور ارائه می‌دهد

براساس این گزارش، مجتبی عبداللهی استاندار البرز نیز در این مراسم با قدردانی از خدمات سازمان تأمین‌اجتماعی در حوزه‌های مختلف و استقبال از رویکرد این سازمان در توسعه خدمات درمانی گفت: در دولت محترم سیزدهم، اراده‌ای قوی برای جبران عقب‌ماندگی‌ برخی مناطق و برخی حوزه‌ها شکل گرفته و این اهتمام در استان البرز نیز دوچندان شده است.
وی ضمن تبریک هفته وحدت و ولادت پیامبر اکرم(ص)، افزود: مجموعه خانواده تأمین‌اجتماعی در استان البرز حائز رتبه‌ها و دستاوردهای بسیار خوبی شده‌ا‌ند و درمجموع سازمان تأمین‌اجتماعی با مجموعه‌ای بزرگ، خدمات ارزشمندی را در کشور ارائه می‌دهد.
عبداللهی گفت: سرانه‌های بهداشتی و درمانی استان البرز به نسبت جمعیت از استان سیستان‌وبلوچستان نیز ضعیف‌تر است که خوشبختانه در دولت سیزدهم اراده‌ای قوی برای جبران سرانه‌های عقب‌مانده شکل گرفته و این اهتمام در البرز نیز دوچندان شده چراکه این استان با رشد سالانه بیش از ۱۰۰ هزار نفر به‌واسطه حضور مهاجران در استان همواره از تأمین زیرساخت‌های متناسب باز مانده است.
علی حدادی نماینده مردم ساوجبلاغ، نظرآباد، طالقان و چهارباغ در مجلس شورای اسلامی نیز در این مراسم ضمن تأکید بر مسئولیت دانشگاه علوم پزشکی در تأمین نیروی متخصص مراکز درمانی تأمین‌اجتماعی در غرب استان البرز حسب دستور وزیر بهداشت و درمان و قدردانی از همراهی و مساعدت سازمان تأمین‌اجتماعی در توسعه ظرفیت‌های درمانی در این منطقه گفت: منطقه غرب استان البرز همواره در سایه شهر کرج قرار گرفته و در زمینه زیرساخت‌های سلامت دچار نوعی عقب‌ماندگی است که ان‌شاءالله با حداث این بیمارستان و نیز توسعه خدمات پلی‌کلینیک نظرآباد، خدمات مناسب‌تری به بیمه‌شدگان این منطقه ارائه خواهد شد. ‌
حجت‌الاسلام روح‌الله مختارى امام جمعه هشتگرد نیز در این مراسم ضمن تبریک هفته دفاع مقدس و هفته وحدت و قدردانی از مسئولان سازمان تأمین اجتماعی به‌نمایندگی از مردم این منطقه، گفت: دولت اتقلابی و مردمی سیزدهم جبران برخی کم‌کاری‌های دولت‌های گذشته را هم در اولویت خود قرار داده است و با افتتاح این بیمارستان، بیمه‌شدگان هشتگرد و نظرآباد از خدمات درمانی مناسب برخوردار خواهند شد.
گفتنی است میرهاشم موسوی مدیرعامل سازمان تأمین‌اجتماعی را در چهل‌وششمین سفر استانی در استان البرز، احمد اسفندیاری معاون فرهنگی، اجتماعی و امور استان‌ها، دکتر مهدی اسلامی معاون درمان، سید مرتضی حسینی معاون برنامه‌ریزی، مالی و پشتیبانی و سرپرست توسعه مدیریت و منابع انسانی؛ سیدمحمدرضا فیاضی مشاور مدیرعامل و مدیرکل روابط‌عمومی و نیز حسن ضابطی مدیرکل امور مجلس و دولت این سازمان همراهی می‌کنند.
دکتر مهدی اسلامی معاون درمان سازمان تأمین‌اجتماعی در جریان این سفر از تعدادی از مراکز درمانی ملکی این سازمان در استان البرز بازدید کرد و شرایط و ظرفیت‌ها و نیازهای ارائه خدمات به بیمه‌شدگان در این مراکز را مورد بررسی قرار داد.

 

برچسب ها : تأمین‌اجتماعی بیمارستان هشتگرد دانشگاه علوم پزشکی

اخبار روز
ضمیمه