امضای تفاهم‌نامه همکاری‌ آموزشی و پژوهشی سازمان بنادر و دریانوردی و قوه قضاییه

بانک‌ اطلاعاتی مشترک محققین و متخصصین حقوق دریایی ایجاد می شود

تفاهم‌نامه همکاری‌ آموزشی و پژوهشی سازمان بنادر و دریانوردی با معاونت منابع انسانی و امور فرهنگی قوه قضاییه، با حضور علی‌اکبر صفایی، معاون وزیر راه و شهرسازی، مدیرعامل سازمان بنادرودریانوردی و محمدباقر الفت، معاون منابع انسانی و امور فرهنگی قوه قضاییه امضا شد.
به گزارش اقتصادسرآمد، بر اساس این تفاهم نامه، قوه قضائیه و سازمان بنادرودریانوردی امکانات، قابلیت‌ها و سرمایه‌های انسانی، علمی و اعتباری خود را به منظور گسترش دانسته‌های حقوق دریایی و اتخاذ مناسب در عرصه سیستم قضایی مرتبط با مسائل دریایی، به اشتراک می‌گذارند.
در این مراسم که محمد تقی انزان‌پور، مدیرکل حقوقی سازمان بنادر و مهدی جوهری، مدیرکل آموزش قوه قضائیه نیز حضور داشتند، بر برگزاری سمینار و کارگاه‌های آموزشی، پژوهشی و یا مهارتی با اولویت قضات دادگاه‌های شهرستان های ساحلی و کارشناسان حقوقی سازمان بنادر تاکید شد.
بر اساس این تفاهم‌نامه همچنین بر ایجاد بانک‌های اطلاعاتی مشترک مشتمل بر اطلاعات مربوط به محققین و متخصصین فعال در حوزه‌های مختلف حقوق دریایی و حفظ ذخیره داده‌های به دست آمده در فناوری اطلاعات هر دستگاه، توافق شد.
بر اساس این گزارش، سازمان بنادر و دریانوردی، علاوه بر تامین مکان، تجهیزات و امکانات لازم جهت برگزاری دوره‌های آموزشی، برای تامین منابع آموزشی حقوق دریایی و ارائه خدمات و مشاوره‌های حقوقی دریایی در حوزه‌های مختلف نیز با قوه قضائیه همکاری خواهد کرد.
ارائه مشاوره در خصوص گلوگاه‌های فساد و مبارزه با آن و معرفی اساتید، قضات و محققان علاقه‌مند به انجام برنامه‌های آموزشی و پژوهشی از جمله اقدامات قوه قضائیه در همکاری آموزشی با سازمان بنادرودریانوردی قلمداد می‌شود.
 بانک‌ اطلاعاتی مشترک  محققین و متخصصین حقوق دریایی ایجاد می شود
ارسال دیدگاه
اخبار روز
ضمیمه