بانک ملی 20 هزار میلیارد ریال در اردبیل سرمایه گذاری می کند


 استاندار اردبیل گفت: بانک ملی ایران برای حمایت از واحد های تولیدی و صنعتی این استان 20 هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری می کند.
به گزارش اقتصاد سرآمد، اکبر بهنام جو در بازدید از طرح راه آهن میانه - اردبیل در گفت و گو با خبرنگاران افزود: با تزریق این اعتبار جهش بسیار بزرگی در ایجاد فرصت های شغلی در استان ایجاد خواهد شد.
وی با اشاره به مشارکت بانک ملی در طرح راه آهن اردبیل اضافه کرد: عملیات اجرایی راه‌آهن میانه - اردبیل به طول ۱۷۵ کیلومتر در سال 84 آغاز شد و در حال حاضر دارای 49درصد پیشرفت فیزیکی است. 
استاندار اردبیل افزود: ‌در این طرح 62 دستگاه تونل به طول 23 هزار و 810 متر، چهار کیلومتر پل دره ای بزرگ، سه کیلومتر پل آب رو و 10 دستگاه گالری به طول حدود چهار کیلومتر اجرا می‌شود.
بهنام جو بیان کرد: با تزریق منابع مالی جدید از سوی بانک ملی این طرح شتاب گرفته و در حال حاضر تمام ۱۲ قطعه پروژه فعال شده اند و کارها بخوبی پیش می رود.
استاندار اردبیل با بیان اینکه در میادین بسیج و وحدت تابلو روز شمار راه آهن اردبیل نصب شده تا مردم از مراحل اجرایی طرح اطلاع کافی داشته باشند، افزود: افتتاح این طرح را در دهه فجر 99 به مردم نوید داده ایم و امید است در موعد مقرر تحقق یابد. بهنام جو درباره اجرای طرح راه آهن اردبیل   پارس آباد هم گفت: مطالعات این طرح رو به پایان است و تامین منابع مالی آن دنبال می شود. وی گفت: 2 ماه پیش تفاهم نامه ای با مسئولان جمهوری آذربایجان برای اتصال خط ریلی اردبیل از مغان با این کشور امضا شده و با تحقق این مهم کریدور آسیای میانه عملیاتی خواهد شد.
در این بازدید استاندار اردبیل در آیینی از مدیر عامل بانک ملی و معاونان وی به خاطر توجه به طرح راه آهن اردبیل و طرح های سرمایه گذاری تجلیل کرد.
 بانک ملی 20 هزار میلیارد ریال در اردبیل سرمایه گذاری می کند
ارسال دیدگاه
اخبار روز
ضمیمه