رئیس مصلحت استان مانگستائو قزاقستان  در مازندران:

آمادگی «آستانه» برای  سرمایه گذاری در بندر امیرآباد


ژانبیربای ماتایف، رئیس مصلحت استان مانگستائو کشور قزاقستان، در راس هیاتی اقتصادی با سفر به استان مازندران، از امکانات، تجهیزات و ظرفیت های سرمایه گذاری بندر امیراباد بازدید کرد.
 به گزارش اقتصادسرآمد، رییس مصلحت مانگستائو قزاقستان در دیداربا محمدعلی موسی پور، مدیرکل بندر امیرآباد با تاکید بر تقویت و توسعه روابط تجاری بین تهران و آستانه، از آمادگی استان مانگستائو  جهت سرمایه گذاری در بندر امیرآباد خبر داد.
ماتایف همچنین استان مانگستائو را نزدیک ترین استان قزاقستان به ایران دانست و گفت : حمل کالاهای اساسی از جمله غلات از قزاقستان به ایران و ارسال خودروهای ترانزیتی از کشورهای حوزه خلیج فارس از طریق بندر امیرآباد به قزاقستان در سال های اخیر، حاکی از رشد روابط تجاری دو کشور 
است .
این مقام مسئول در قراقستان همچنین با اشاره به رویکردهای توسعه ای در آینده، بر افزایش ترانزیت غلات از طریق امیرآباد به میزان یک میلیون تن ؛ افزایش همکاری های دوجانبه و تقویت روابط اقتصادی ، تجاری ، گردشگری و فرهنگی تاکید کرد.
مدیر کل بنادر و دریانوردی امیرآباد نیز با اشاره به موقعیت استراتژیک هر دو کشور و زیر ساخت های ایجاد شده در بنادر امیرآباد و آکتائو، گفت: این بنادر می توانند بهترین گزینه و  مسیر برای انتقال کالا و ترانزیت از کشور چین به کشورهای حاشیه خلیج فارس و بالعکس  باشند.
موسی ­پور سطح روابط تجاری بین بنادر کشور قزاقستان با بندر امیرآباد  را مطلوب ارزیابی کرد و گفت: می توان با تقویت روابط و ایجاد تنوع کالایی ، مسیر تجارت و تردد بین این بنادر بیش از موقعیت کنونی توسعه یابد.
لازم به ذکر است، رئیس مصلحت استان مانگستائو کشور قزاقستان در حاشیه این دیدار از محوطه های بندری ، اسکله ها و کارخانه های مستقر درمجتمع بندری امیراباد دین کرد.
آمادگی «آستانه» برای  سرمایه گذاری در بندر امیرآباد
ارسال دیدگاه
اخبار روز
ضمیمه